ژل رویال ایرانی و خارجی

توضیحات:

 •  قیمت ژل رویال  در بازار عدد ها و رقم های متفاوتی دارد. که البته از روی قیمت ژل رویال نمی توانیم. به خالص بودن آن دست پیدا کنیم.

   قیمت ژل رویال ایرانی ازقیمت ژل رویال خارجی بالاتر است.دلیل اینکه قیمت ژل رویال ایرانی از ژل رویال خارجی بیشتر است.این موضوع است که در ایران زنبور داران به صورت  سنتی ژل رویال را از کندوی. زنبور عسل برداشت می کنند. یا شاید در برخی نقاط به صورت صنعتی نیز برداشت شود. اما از اصالت ژل رویال های خارجی نیز بی اطلاع هستیم. شاید قیمت ژل رویال ایرانی ۱۰ برابر قیمت ژل رویال خارجی باشد. البته ژل رویال ایرانی  از نظر خاصیت دارویی قابل. مقایسه با ژل رویال خارجی نیست.

  چون اغلب ژل رویال های خارجی از راه قاچاق وارد کشور می شوند. و مشخص نیست که واقعا در شرایط محیطی. سالم نگهداری شده اند یا نه. قیمت ژل رویال خارجی یا ژل رویال بازاری ۱۰ برابر کمتر از ژل رویال ایرانی می باشد.اغلب فاسد هستند و یا زود فاسد می شود. از رنگ ژل رویال تا حدودی حدس زد که فاسد شده هستند یا که نیستند.

  ژل های وارد شده خارجی مخصوصا به صورت قاچاق بسیار ارزانتر از قیمت ژل رویال ایرانی است  قیمت ژل رویال با تمام زحمتی که دارد اگر درست و به صورت علمی انجام شود . سود مناسبی برای زنبور دار دارد. و امروزه در کشور شاهد هستیم. به دلیل اینکه قیمت ژل رویال از قیمت عسل بالاتر است. برخی از زنبور داران به دلیل قیمت ژل رویال حاضر هستند به جای برداشت. عسل طبیعی برداشت ژل رویال داشته باشند . از این رو قیمت ژل رویال نسبتا در سال های اخیر قیمت رقابتی پیدا کرده است.

  نکته:

  عسل خاطره از تمامی عزیزانی که اقدام به مطالعه مقالات این سایت نموده اند کمال تشکر و قدردانی را دارد.

  و در پایان این مقاله لازم به توضیح می باشد که بسیاری از افراد در مسافرت به کشورهای جنوب شرقی آسیا از جمله اندونزی و تایلند اقدام به خرید و وارد نمودن ژل رویال با مسافت زیاد  به ایران نموده اند. باتوجه به حساس بودن ژل رویال از نظر بهداشتی و شرایط نگهداری آن که باید سریعا به داخل یخچال برده شود از خرید این نوع ژل های مغازه ای جدا خوداری نمایید


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :