بیماری انگلی مگس فورید

توضیحات:

 • به نام خدا

  زنبورها زمانی زامبی می شوند که به نوع خاصی از انگل آلوده می شوند. با این عفونت، زنبورهای عسل رفتارهای عجیب و غریبی از خود نشان می دهند که بیشتر شبیه به رفتار زامبی ها است.

  عامل این بیماری:

  مگس فورید نام دارد که با تخم گذاری در حجره لاروها این انگل به مرور زمان وارد مغز زنبور می شود.

   اولین بار جان هافرنیک (استاد زیست شناسی دانشگاه دولتی سان فرانسیسکو) در سال 2008 در کالیفرنیا زنبورهای زامبی را کشف کرد.

  مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که این مگس ماده تخم هایش را در شکم زنبورعسل می گذارد. 7 روز بعد، حدود 25 لارو بالغ از ناحیه بین سر و قفسه سینه زنبور ظاهر می شوند. زنبورهای آلوده در طبیعت کندوهای خود را ترک می کنند و به سمت منابع نور پرواز می کنند و رفتارهای عجیب آنها آغاز می شود. آنها حرکات دایره وار داشته و نمی توانند بایستند. درست قبل از مرگ یک جا می نشینند و به بالا خم می شوند. 

  مگس فورید به طور سنتی خرزنبور‌‏ها و انواع مختلف دیگر زنبورها را مورد هدف قرار می‌دهد، ولی شش سال پیش هافرنیک کشف کرد که این مگس می‌تواند تخم‌هایش را در زنبورهای عسل هم جا‌گذاری نماید.

  هافرنیک گفت : « در حال حاضر در آمریکای شمالی زنبور عسل از طریق کنه، ویروس‌ها، بیماری‌های قارچی و آفت کش‌ها در معرض تهدید است. اگر تعداد زیادی از زنبورهای کارگر به این انگل آلوده شوند کل کندو از بین خواهد رفت. »

  وی افزود : « زمانی که تعداد زیادی از زنبورهای کارگر از این مگس آلوده شوند، سلامت و بقای کندوی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. »


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :