کیک عسل پروبی

توضیحات:

 • به نام خدا

  در هنگام خواب زمستانی و سرما یکی از مهم ترین مسائل، حفظ گرمای درون کندو می باشد. برای جلوگیری از بازدیدهای مکرر و اطمینان از وجود غذای کافی، از کیک عسل پروبی استفاده شود.

  این محصول با داشتن درصدی پروتئین، نیازهای زنبور را در فصل سرد برآورده می نماید و باعث افزایش طول عمر زنبور می گردد. مواد پروتئینی استفاده شده در کیک عسل قابلیت جذب بسیار بالایی دارد و مواد دفعی بسیار کمی دارد.

  در پاییز و زمستان با توجه به عدم وجود منابع گرده در طبیعت، زنبور از ذخایر بدنی خود جهت فعالیت در کندو استفاده می کند در صورت عدم تامین مجدد ذخایر غذایی برای زنبور، سبب از بین رفتن کندو خواهد شد.

  استفاده از کیک گرده با پروتئین بالا به دلیل ایجاد مواد دفعی، احتمال آسیب رساندن به سیستم گوارش زنبور را دارد. بهترین گزینه در این موارد استفاده از کیک های با مقدار پروتئین ۵ الی ۷ درصد می باشد، که کیک عسل پروبی این میزان پروتئین را دارا هست.

  همچنین کیک عسل پروبی با استفاده از منابع پروتئینی هیدرولیز شده فرآوری گردیده که مواد دفعی کمی داشته و جذب بالایی دارد. در کیک عسل پروبی مواد معدنی، مولتی ویتامین و چربی لحاظ گردیده تا سبب تنظیم متابولیسم زنبور و کاهش استرس در کندو گردد.

  مزایای استفاده از کیک عسل پروبی

  – حاوی پروتئین هیدرولیز شده

  – تامین کننده نیازهای زنبور در زمستان

  – تقویتی جهت زنبورهای ضعیف

  – قابل مصرف در تمام سال

  – حاوی اسیدهای چرب

  – حاوی اسیدهای آمینه

  – حاوی مولتی ویتامین

  – فوق العاده خوش خوراک

  بهترین زمان مصرف کیک عسل پروبی

  کیک عسل پروبی را پس از برداشت عسل و از زمانی که دیگر به کندو شربت نتوانیم بدهیم تا اوایل بهار که دادن شربت ارجحیت دارد جهت رفع کمبود غذای کندو قابل مصرف می باشد.

  پس از خواب زمستانی به علت ضعف زنبورها برای تقویت و تحریک آنها ابتدا استفاده از کیک عسل و پس از آن استفاده از کیک گرده توصیه می شود.

  زنبورهای ضعیف (زیر۴ قاب) میل کمتری نسبت به خوردن کیک گرده نشان می دهند و بهتر است برای تقویت آنها از کیک عسل استفاده نمایید.

  به طور متوسط ۵۰۰  گرم کیک عسل پروبی برای هر کندو کافی می باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :