معرفی یک ملکه زنبور از نژادی متفاوت در یک کلنی

توضیحات:

 • به نام خدا

  به محض دریافت ملکه ها ، یک قطره آب بر روی سوراخ های تهویه قفس قرار دهید تا زنبورهای عسل بتوانند آب بدن خود را بگیرند ، آب نبات را نیز به راحتی حل کنید.
  ملکه در قفس می تواند بدون هیچ مشکلی چند روز زنده بماند ، اما باید آن را در مکانی آرام و در دمای اتاق نگهداری کرد. مشکلی نیست اگر در این دوره ، بعضی از زنبورهای عسل از بین بروند.
  ما توصیه می کنیم که زنبورهای ملکه را در اسرع وقت به کلنی های جدید معرفی کنید.


  - کمبود شهد در طبیعت


  - وجود ملکه های جفتی ، ملکه های باکره ، سلول های ملکه ، لارو یا تخم .
  - تجاوز زنبورها (یک کلنی تهاجمی ملکه را بسیار کمتر قبول می کند)
  برای درصد خوب پذیرش ، ما یک دوره 8 روزه بدون ملکه را همراه با از بین بردن تمام سلول های جدید ملکه ایجاد می کنیم.
  هنگامی که متوجه شوید شانس زنده ماندن وجود ندارد ، زنبورها ملکه جدید را با کمال میل دریافت می کنند.
  بهتر است قفس ملکه را از یک میله بالا آویزان کنید (در وسط بچه) ، سپس جدا شده و زبانه انتهای قفس ملکه را بردارید تا فوندانت ظاهر شود و دسترسی زنبورها فراهم شود.
  می توانید 5-6 روز نتیجه را بررسی کنید و لازم نیست ملکه را پیدا کنید ، وجود تخم مرغ برای تأیید حضور او کافی است.
  در طول این دوره استعمار را تحت هیچ شرایطی مزاحم نکنید!
  به عنوان روش دوم  معرفی ملکه، با موفقیت بیشتر ، از قفس "فشار دادن" استفاده می کند تا به ملکه فرصت خوابیدن فوری را بدهد. تنها مشکل این است که دست زدن به دست ملکه باعث می شود که فقط برای زنبوردارهایی با تعداد کمتر کلنی مناسب باشد.

   قفس را روی شانه قرار می دهید ، مراقب باشید که زنبورهای عسل داخل آن نمانند. زنبورهایی که در داخل قفس هستند تنها کسانی هستند که با ملکه تماس خواهند گرفت.
  بعد از 4 روز ، ملکه باید در سلولهای خالی گذاشته شود.

  • وضعیتی که ملکه پذیرفته می شود:

  اگر همراه با وجود تخمک ها ، رفتاری آرام مشاهده کردید و زنبورهای عسل علاقه ای به ورود به قفس ندارند ، می توانید بدون نگرانی ملکه خود را آزاد کنید.

  • وضعیتی که ملکه پذیرفته نمی شود:

  اگر متوجه شوید که پس از آن دوره 4 روزه ، زنبورهای عسل با یک رفتار عصبانی در تلاشند تا در قفس قرار بگیرند ، به این معنی است که یکی از شرایط بالا برآورده نشده است و احتمال پذیرش به طور قابل توجهی پایین است. در این شرایط ، لازم است سلول های ملکه (باکره یا جفت نشده) یا ملکه را دوباره جستجو کنید.
  در عمل می توانید وضعیتی را پیدا کنید که مستعمره از ملکه جانشین شده و هر دو ملکه در کندو حضور دارند (ملکه قدیمی و ملکه جدید). با حذف تنها یک ملکه ، معرفی ناموفق خواهد بود.

  بسیار مهم:
  هنگام معرفی یک ملکه از نژادی دیگر ، در ابتدا زنبورها او را می پذیرند ، اما پس از شروع به تخمگذاری ، اغلب اتفاق می افتد که زنبورها سعی می کنند آن را جایگزین کنند اگرچه او عملکرد خوبی دارد.
  لازم است که به طور دوره ای وجود سلول های ملکه را بررسی کرده و آنها را از بین برد تا زمانی که نسل قدیمی زنبورها توسط زنبورهای ملکه جدید کاملاً جایگزین شود.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :