تفاوت بین زنبورهای عسل ایتالیایی و کارنیولان چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  هر کندو در نهایت ویژگی های خاص خود را خواهد داشت. ما نسبت 50٪ کندوی ایتالیایی و 50٪ کارنیولان را نگهداری می کنیم. ما مورد علاقه ای نداریم اما دوست داریم زنبورداران بدانند که تفاوت این دو زنبور چیست.

  با این اوصاف ، بیایید به ویژگی های زیر توجه کنیم: محبوبیت زنبور عسل ، تولید بچه های بهاره ، تولید بچه های پاییزه ، تمایلات زیاد ، مزاج ، تولید عسل و زمستان گذرانی.

  محبوبیت:

  تا کنون ، زنبور عسل ایتالیایی محبوب ترین زنبور عسل برای زنبورداران در ایالات متحده آمریکا است. زنبورهای ایتالیایی به قدری محبوب و قابل کنترل هستند که کار با آنها برای زنبورداران جدید و زنبورداران باتجربه آسان است.

  زنبورهای کارنیولان در ایالات متحده آمریکا در اقلیت زنبورها هستند.

  تولید بهاره بچه گانه:

  ملکه های ایتالیایی خیلی زود در افزایش تولید بچه های خود شروع می کنند. ملکه ها تمایل دارند که پس از ورود گرده به کندو ، تولید بچه های خود را افزایش دهند. در جورجیا ، هنگامی که درختان افرا شروع به شکوفایی می کنند ، می توانیم این اتفاق را ببینیم.

  کارنیولان کوئینز در تولید بچه های آهسته آهسته تر است و به گرده های بیشتر و مقداری شهد به داخل کندو احتیاج دارد. ما حدود 45 روز تأخیر در تولید بچه های مرغ دیده ایم.

  تولید پاییز

  ملکه های ایتالیایی به محض پایان یافتن منابع شهد ، تولید بچه های خود را کاهش می دهند. در شمال گرجستان ، این را می توان در ماه آگوست مشاهده کرد. این بدان معنی است که شما به طور متوسط ​​جمعیت کندو را در زمستان خواهید داشت.

  ملکه های کارنیولان تمایل دارند که تولید بچه های قوی را تا اواخرمهر ماه ادامه دهند. این بدان معناست که شما در زمستان جمعیت قوی تری خواهید داشت.

  اول اینکه ، همه زنبورهای عسل در شرایط خاص تمایل به ازدحام دارند. این روشی است که برای تولید مثل خودشان طراحی شده اند.

  زنبورهای ایتالیایی در طول سال دوم خود در کندو جمع می شوند. این در فصل بهار و تابستان اتفاق خواهد افتاد. به طور کلی ، ایتالیایی تمایل متوسطی به ازدحام دارد.

  زنبور عسل کارنیولان تمایل بیشتری به ازدحام در سال اول رو به جلو دارد. این نباید کم تخمین زده شود. دلیل این که ازدحام بیش از حد خطرناک است به موارد زیر مربوط می شود: 1-تولید ملکه بچه انفجار است. هنگامی که ملکه شروع به تخمگذاری حداکثر می کند ، کندو می تواند ظرف 60 روز فضای زنبور عسل را تمام کند. 2. کمبود فضای زنبور عسل را می توان با اضافه کردن سوپرهای اضافی و اجازه دادن به فضای بیشتر زنبورها در کندو برطرف کرد. 3- کارنیولان فقط یک ویژگی ژنتیکی برای ازدحام دارد.

  مزاج:

  زنبورهای ایتالیایی نوع آرام تری از زنبورها هستند. آنها بسیار محبوب هستند زیرا راحت ترین زنبورهای عسل برای کار هستند. ما متوجه شده ایم که زنبور عسل ایتالیایی منفعل است و در طول سال کندر ورودی را در طول سال نگه می دارد. این می تواند مشکلات را در مورد سوسک های کوچک کندو ، شاخ های اروپایی و غیره هجی کند ...

  زنبور کارنیولان با تهاجمی از کندو دفاع خواهد کرد. با این حال ، آنها قابل کنترل هستند. کارنیولان ها برای آرام کردن کندو وقتی مجبور به کار کردن هستند ، به کمی دود احتیاج دارند. هنگامی که دود به کندو وارد شد ، زنبورها به خوبی آرام می شوند.

  تولید عسل:

  زنبورهای ایتالیایی بار دیگر استاندارد تولید عسل هستند. ایتالیایی ها تمایل دارند در روزهای خنک تر و ابری شهد جمع نکنند. بنابراین اگر یک فصل بهار خنک و ابری داشته باشید ، تولید عسل شما کمتر خواهد شد.

  زنبورهای کارنیولان به دلیل جمع آوری شهد در روزهای خنک تر و ابری تمایل به جمع آوری شهد با سرعت بهتری دارند. این تجربه ما بوده است که کارنیولان ها به دلیل توانایی پرواز در روزهای خنک و ابری حدود 15٪ عسل بیشتر از ایتالیایی ها تولید می کنند.

  گذراندن زمستان:

  زنبورهای ایتالیایی به طور معمول با یک خوشه زنبور عسل معمولاً زمستان می گیرند. این خوشه باید تا حد ممکن بزرگ باشد تا در تولید گرمای کندو در ماه های زمستان کمک کند. گرمای کندوی کم برابر با از بین رفتن زنبورهای عسل است.

  کارنیولان ها به طور معمول با یک خوشه بزرگ زنبور عسل زمستان می شوند. این از یک نظر مثبت و نیز منفی است. نکته مثبت این است که خوشه در کل فصل زمستان کندو را گرم نگه می دارد. نکته اصلی این است که خوشه بزرگ به خوردن غذا احتیاج دارد و بنابراین آنها با سرعت بیشتری از طریق عسل ذخیره شده خود غذا خواهند خورد. این بدان معنی است که شما باید اوایل تا اواسط فوریه آب قند کندوی خود را تغذیه کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :