عسل مریم گلی

توضیحات:

 •  


  این گیاه گیاهی است که قرن ها توسط برخی قبایل هندی در مکزیک برای تولید دیدگاه های مذهبی در بین کاربران استفاده می شده است و اخیراً به نوعی داروی تفریحی محبوب در بین جوانان در آمریکا و سایر کشورها تبدیل شده است. مریم گلی در برخی از ایالت ها غیرقانونی است ، اما هنوز قانونی است یا در برخی دیگر فقط با کمی قانون تنظیم می شود.

  اما "مریم گلی" به سادگی نامی است که معمولاً برای این ماده استفاده می شود. در واقع این محصول یک گیاه است که فقط یک عضو از جنس مریم گلی است ، مریم گلی. گیاهان مریم گلی دیگری نیز وجود دارند که مواد کاملا قانونی تولید می کنند و حداقل یکی از آنها ممکن است در قفسه های آشپزخانه شما باشد.

  Salvia officinalis بوته ای است که برگهای آن یک گیاه پخت و پز است و یک ماده اصلی برای پخت و پز است. بیشتر مردم با برگ های مریم گلی یا زمینی تازه که به آن مریم گلی معروف هستند نیز آشنایی دارند (یا از آنها استفاده کرده اند). و عسل مریم گلی که از شهد گیاه مریم گلی یا چندین نوع دیگر از گیاهان مریم گلی تهیه می شود ، یکی از رایج ترین نوع عسل های تک گل (تولید شده از یک گونه گیاهان است) در آمریکا است ، اگرچه برخی از انواع آن نادر است.

  انواع و موارد استفاده از عسل مریم گلی
  ما منبع کلی عسل مریم گلی را تأسیس کرده ایم. اما این بدان معنا نیست که همه گیاهان مریم گلی یا عسل مریم گلی یکسان هستند ، زیرا انواع مختلفی از گیاه گیاه مریم گلی وجود دارد.

  محبوب ترین عسل سیاه مریم گلی است که از گیاهان مریم گلی سیاه (salvia mellifera) که به طور طبیعی در امتداد ساحل مرکزی کالیفرنیا و کوه های سیرا نوادا رشد می کنند ، برداشت می شود. مریم گلی سفید (salvia apiana) در درجه اول در جنوب کالیفرنیا یافت می شود و از شهد آن برای تولید عسل مریم گلی سفید استفاده می شود. و مریم گلی بنفش (salvia leucophylla) بیشتر در تگزاس رشد می کند اما در سراسر جنوب غربی یافت می شود و - همانطور که انتظار دارید - عسل مریم گلی بنفش تولید می کند.

  این عسل ها هم از باغ های زیر کشت و هم از گیاهان وحشی تولید می شوند. برداشت گرده زنبور عسل از گیاهان در کوه های کالیفرنیا می تواند یک زنبورداری بسیار چالش برانگیز باشد ، گرچه بسیاری از زنبورداران برای رسیدن به گیاهان ، زنبورهای عسل خود را مسافت زیادی می آورند و گیاهان کوهستانی هر چند سال یک بار شکوفا می شوند ، پس از باران های شدید بهاری و به دنبال آن دوره گلدهی خشک و خنک. به همین دلیل ، مقدار زیادی عسل سیاه مریم گلی از گیاهان مریم گلی دکمه ای با دسترسی آسانتر رشد می کند که در امتداد ساحل رشد می کنند

  بیشتر گونه های عسل مریم گلی بین کهربا طلایی و رنگ کهربا بسیار سبک است ، اگرچه بعضی از آنها به گیاهان منبع آنها زرد مایل به سبز دارند. عسل مرغ بنفش استثنا است ، با رنگ بنفش بسیار تیره که می تواند مرز سیاه باشد. همه عسل های مریم گلی رایحه ای شیرین و منحصر به فرد دارند.

  حتی اگر سلیقه آنها کمی متفاوت باشد ، خواهید دید که همه انواع عسل مریم گلی دارای طعمی لطیف اما عمیق و شیرین با طعم کمی گل و دلپذیر از گل و بافتی ابریشمی و خامه ای است. این عسل دارای محتوای فروکتوز بالا است ، به این معنی که ممکن است چندین سال طول بکشد تا در دمای اتاق در قفسه متبلور شود. و مانند عسل شکوفه پرتقال ، گل وحشی و عسل توپلو دارای رطوبت کمی است و باعث ضخیم شدن و پخش شدن آن از بسیاری از انواع دیگر عسل غلیظ می شود.

  عطر و طعم عالی و شیرین عسل عسل مریم گلی باعث شده است که یکی از بهترین عسل ها باشد که با غذاهای خوش طعم و پنیرهای قوی مطابقت داشته و به عنوان ماده ای برای تهیه سس ها و لعاب های غنی از کباب استفاده شود. وقتی با کفیر یا کره بادام زمینی مخلوط شود تقریباً عالی است ، و همچنین گزینه مناسبی برای گنجاندن در بیشتر دستور العمل های عسل یا جایگزینی پخت قند است (به یاد داشته باشید ، ¾ فنجان عسل = یک فنجان شکر).

  سایر پیشنهادات: پخش آن روی نان ها و کلوچه ها (آن را روی نان خمیر مایه امتحان کنید!) ، یا گرفتن یک قاشق غذاخوری درست از ظرف به عنوان تقویت سریع انرژی. همچنین یک شیرین کننده برجسته است که برای دمنوش های گیاهی استفاده می شود. اگر آن را در آشپزخانه امتحان کنید ، احتمالاً خواهید دید که به سرعت به یکی از عسل های مورد علاقه شما تبدیل شده است.

  فواید غذایی و بهداشتی عسل مریم گلی
  با 17 گرم کربوهیدرات و حدود 60 کالری ، عسل مریم گلی از نظر ارزش غذایی با اکثر انواع دیگر عسل هم تراز است. این گزینه بهتری نسبت به شکر و خوب است که به طور مناسب استفاده شود ، اما در مورد رژیم های غذایی یا الگوی تغذیه سالم ، یک شکم شکم بالقوه است. مقادیر بسیار کمی مواد معدنی و ویتامین در عسل مریم گلی وجود دارد ، اما به اندازه کافی برای تبدیل آن به منبع اصلی مواد مغذی مفید کافی نیست.

  عسل مریم گلی ، مانند اکثر انواع ، منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است که با اثرات مضر رادیکال های آزاد در بدن مبارزه می کند ، در نتیجه از پیشرفت بیماری های جدی مانند بیماری های قلبی و سرطان جلوگیری می کند یا از آن جلوگیری می کند. همچنین دارای غلظت بالایی از پروبیوتیک های پیش و پروبیوتیک است ، به این معنی که در کمک به هضم غذا و درمان مشکلات دستگاه گوارش مثر است.

  این عسل غالباً به عنوان یک درمان طبیعی برای سرماخوردگی و آنفولانزا مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا خاصیت ضد باکتریایی آن با علت بیماری ها مبارزه می کند و بافت صاف آن به گلودرد و سرفه کمک می کند. در حقیقت ، عسل مریم گلی یکی از رایج ترین واریته ها برای این منظور است ، زیرا همچنین به عنوان ضد التهاب برای آرام کردن مجاری برونش و هم به عنوان خلط آور برای کمک به پاکسازی مخاط اضافی عمل می کند.

  عسل مریم گلی نیز مانند بسیاری از انواع عسل مانند مانوکا ، یک داروی ضد عفونی کننده موضعی م toثر برای کمک به ترمیم زخم و جلوگیری از عفونت آن زخم ها است.

  همه این فواید چشمگیر است ، اما تنها با مصرف عسل مریم گلی خام حاصل می شود. دلیل آن ساده است: بسیاری از فروشندگان عسل محصول خود را به منظور بهبود شکل ظاهری آن در قفسه های فروشگاه و کند کردن تبلور آن (که در مورد عسل مریم گلی واقعاً لازم نیست) ، محصول خود را به شدت پردازش می کنند. اما وقتی پردازنده ها عسل خام فیلتر نشده را می گیرند و سپس آن را پاستوریزه می کنند و به شدت فیلتر می کنند ، گرده و "چسب زنبورعسل" (بره موم) را که از موادی هستند که فواید ذاتی سلامتی عسل را فراهم می کنند ، از بین می برند.

  کمتر عسل مریم گلی نسبت به عسل شبدر فرآوری شده کمتر پیدا خواهید کرد ، زیرا عسل مریم گلی بیشتر به طور مستقیم توسط زنبورداران یا منابع ارگانیک به فروش می رسد تا در فروشگاه های مواد غذایی - اما وقتی تصمیم می گیرید این عسل استثنایی را امتحان کنید مطمئناً باید آن را تماشا کنید .


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :