عسل بادام

توضیحات:

 • به نام خدا

  عسل بادام یکی از انواع عسل هایی است که برای مصرف انسان در نظر گرفته نمی شود.

  عسل بادام به گفته برخی افراد شیرین با طعم آجیلی قوی است، در حالی که برخی دیگر می گویند تلخ و تند و زننده است. یه عسل بد

  این جالب است زیرا از شهد گل بادام می آید و همه ما عاشق بادام هستیم (البته به جز بادام که به آنها حساسیت داریم).

  نام: درخت بادام
  نام علمی :  Amygdalus communis L . (Rosaceae)،  مترادف  Prunus  dulcis   و  Prunus amygdalus. گونه از جنس Prunus متعلق به Prunoideae زیرخانواده از خانواده Rosaceae. پراکندگی : بومی منطقه آب و هوای مدیترانه ای خاورمیانه، از سوریه و ترکیه به سمت شرق تا پاکستان (با تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل و مرطوب). این آجیل طولانی در سواحل مدیترانه در شمال آفریقا و جنوب اروپا و سایر نقاط جهان، به ویژه کالیفرنیا، که بزرگترین تولید کننده این آجیل در ایالات متحده است، پخش شد.

  ویژگی های اصلی :
  بادام درختی است برگریز (نه همیشه سبز)، با ارتفاع 4 تا 10 متر (13 تا 33 فوت) و قطر تنه آن تا 30 سانتی متر (12 اینچ). شاخه های جوان در ابتدا سبز هستند، در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید مایل به ارغوانی و سپس در سال دوم خاکستری می شوند.

  برگها  8 تا 13 سانتی متر (3 تا 5 اینچ) طول دارند، با حاشیه دندانه دار و دمبرگ 2.5 سانتی متری (1 اینچی).

  گلها  سفید تا صورتی کم رنگ، به قطر 3-5 سانتی متر (1-2 اینچ) با پنج گلبرگ هستند که به صورت تکی یا جفت تولید می شوند و در اوایل بهار در جلوی برگ ها ظاهر می شوند.
  گل بادام انتوموفیل است. گلبرگ‌های معطر آن حشرات، به‌ویژه زنبورهای عسل را به خود جذب می‌کنند، و شهد آن در عمقی مناسب برای طول پروبوسیس زنبور عسل قرار دارد و گرده‌هایی که به راحتی قابل جمع‌آوری است (Faegri andvan der Pijl 1979).

  گرده افشانی:

  زنبورهای عسل کارآمدترین گرده افشان بادام هستند، اما  در مقایسه با سایر گونه های  گل، توانایی گل بادام در جذب زنبور عسل کم است. ممکن است زمانی که منابع شهد گلی کمیاب است، زنبورها چاره ای جز جمع آوری غذای خود حتی از گل های بادام ندارند. با این حال، هنگامی که گونه های دیگر شروع به شکوفه دادن می کنند، زنبورها ترجیح می دهند از آنها دیدن کنند و از گل های بادام غافل شوند. 

  برای داشتن یک محصول بسیار خوب از آجیل بادام، گرده افشانی باید بسیار کارآمد باشد. به همین دلیل است که پرورش دهندگان معمولاً غلظت بالایی از زنبورها را در یک باغ می آورند. هدف آنها این است که همه گل ها را هر روز به طور کامل از گرده های جدید پاک کنند. این باعث افزایش گرده افشانی می شود و محصول سنگین تری از آجیل ایجاد می کند. اما متأسفانه تعداد زیادی از زنبورهای عسل عسل بسیار کمی را از شهد کمیاب تولید می کنند. با این حال، تمرکز بر روی تولید عسل نیست، بلکه در گرده افشانی است، بنابراین زنبورداران گاهی اوقات کندو را با غذای اضافی تکمیل می کنند.

  دلیل اینکه زنبورهای عسل شهد بادام را ترجیح نمی دهند این است که حاوی آمیگدالین است . مطالعات نشان داده اند که  آمیگدالین د اسپوت زنبورها، که قادر به تشخیص میان غلظت های مختلف آمیگدالین،  در نتیجه نشان دادن  روابط عمومی efer ENCE برای رنگهای دیگر، مانند owers خردل FL سفید. سطح آمیگدالین در شهد کمتر از آستانه کشنده برای زنبورهای عسل است، زیرا سطوح غیرعادی مرگ و میر زنبورها شناسایی نشده است. نتیجه گیری شد که آنها می توانند سمیت آمیگدالین را تا حد مشخصی تحمل کنند. با این حال، این مقدار برای حیوانات کوچک کشنده است. 

  دانشمندان پیشنهاد 2 دلیل برای حضور این سم در  شهد:
  1.  آن را repulsesغیر متخصصگرده افشان، اما دسترسی به می دهدکارشناسانکه مقاومت در برابر سم ساخته شده است تا در حالی که ارائه خدمات گرده افشانی کارآمد برای گیاه:
  2. شهد سم از سکونت باکتری‌هایی که می‌توانند کیفیت شهد را از بین ببرند و به جذابیت آن برای زنبور عسل آسیب برساند، جلوگیری می‌کند.

  مقدار آمیگدالین در شهد بستگی به زمان سال دارد. در اوایل تابستان، زنبورهای عسل گل‌های بادام را با محتوای آمیگدالین کمتر علوفه می‌کنند - بیشتر به این دلیل که جایگزین‌های گل دیگری وجود دارد، در حالی که در اواسط تابستان، به دلیل منابع گل بسیار ضعیف‌تر، حتی گل‌هایی را با غلظت آمیگدالین بالا می‌خورند.

  شهد کمتر از گرده، با غلظت قند متغیر است و منحصراً از گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است. با این وجود، آن را در محدوده مصرف زنبورهای عسل در نظر می گیرند (Baker and Baker 1983b). در سه رقم بادام مورد مطالعه Orosz-Kovacs و همکاران. در سال 2000، مشخص شد که شهد حاوی گلوکز و فروکتوز به نسبت 1:1 است و هیچ ساکاروزی ندارد. یک ترکیب معمولی برای میوه های آجیل که در اوایل بهار شکوفا می شوند. 

  رقم بادام مم-دالت  به دلیل غلظت قند بالاتر، جذاب ترین رقم برای زنبورهای عسل بود (لندن ، 2001). هر چند که در نظر گرفته وجود دارد که دیگر SPE CI فی ج ترکیبات شهد، نکتار، مانند فنل ها و آلکالوئیدها، که می تواند نفوذ preferen CES زنبور عسل. (W alleretal.1972) 

  شهد حاوی آمیگدالین با غلظت 2.5-10 میلی گرم در لیتر است. درخت بادام تنها گیاهی است که این سم را در شهد گل های خود دارد. برای پستانداران کوچک این یک ماده کشنده است. آمیگدالین در دانه های بادام تلخ وحشی نارس غلظت بالایی دارد، این بادام ها برای مصرف انسان خطرناک هستند.

  گروهی از محققین به سرپرستی پروفسور ایدو ایژاکی به همراه پروفسور گیدی نعمان، پروفسور موشه اینبار و دکتر ناتارجان سنگراولان بررسی کردند که چرا این گیاه چنین سم قوی تولید می کند (که محصول جانبی آن است. سیانید) در شهد آن. با هدف شهد از جذب حشرات به گل برای استخراج غذا و گرده افشانی آن و در نتیجه کمک به تولید مثل گیاه ناسازگار است.

  گرده ها دارای غلظت بسیار بالاتری از آمیگدالین بودند:  به طور متوسط ​​1889 ppm. شهد دارای غلظت کمتری است که گمان می رود از دانه های گرده ریخته شده در آن تشکیل شده باشد. 

  طول میوه 3.5 تا 6 سانتی متر است. این یک مهره نیست، بلکه یک دروپه است که از یک پوسته بیرونی و یک پوسته سخت با دانه تشکیل شده است. بادام با پوست کنده (با پوسته آن برداشته شده) یا بدون پوست فروخته می شود.
  بادام سفیدی که در بازار پیدا می کنیم زنبور سفید شده است. این به این معنی است که پوسته را برداشته و سپس با آب داغ تحت درمان قرار دادند تا پوسته بذر نرم شود، که سپس برداشته می شود تا جنین سفید نمایان شود.

  آمیگدالین چیست؟

  آمیگدالین یک سم است، یک گلیکوزید سیانوژن که مسئول سمیت دانه های بسیاری از گونه های Rosaceae مانند بادام تلخ، هلو و زردآلو است.
  بادام شیرین در نتیجه فرآیندهای پرورشی دارای آمیگدالین کم است. استفاده از آنها در مارزیپان رایج است، اما روش آماده سازی باید بیشتر سیانید را از بین ببرد.

  سیانید محصول جانبی آمیگدالین است و می تواند برای انسان کشنده باشد. دوز حاد 1 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن است. موارد مسمومیت حاد با استفاده نادرست، به ویژه فرآورده های هسته زردآلو، بادام تلخ و دانه های سیب غنی از سیانید همراه بوده است.

  نکته جدید این است که سیانید در بدن توسط آنزیم رودانز در حضور اسیدهای آمینه حاوی سولفور سم زدایی می شود تا تیوسیانات تولید کند. گواتر و کرتینیسم ناشی از کمبود ید می تواند با مصرف مزمن کاساوا به اندازه کافی فرآوری شده تشدید شود. محصول سم زدایی سیانید، تیوسیانات، اندازه ای مشابه مولکول ید دارد و با جذب ید توسط تیروئید تداخل می کند و به طور موثر نیاز رژیم غذایی به ید را افزایش می دهد. این اثر فقط در جمعیت کمبود ید دیده می شود و می توان با مکمل ید آن را معکوس کرد.

  در نیوزیلند دو گزارش شناخته شده از مسمومیت با سیانید ناشی از مصرف هسته زردآلو وجود دارد. در یک مورد یک زن 60 هسته زردآلو آسیاب شده مخلوط با آب پرتقال مصرف کرد (اتکینسون، 2006). در مورد دیگر که توسط بیمارستان Waikato گزارش شده است (Tebbutt, 2001)، 30 هسته زردآلو حاوی 3 میلی گرم سیانید در گرم هسته باعث مسمومیت قابل توجهی شد.

  بنابراین، برای همه گیاهخواران، وگان ها و علاقه مندان به تغذیه سالم، مراقب هسته زردآلو باشید، آنها سمی هستند .

  با این حال، نگران محتوای آمیگدالین در بادام شیرینی که در بازار یافتیم نباشید. فرآیندهای فرآوری مواد غذایی مانند خیساندن، تخمیر یا خشک کردن، سطح سیانید هیدروژن را قبل از مصرف از طریق عمل آنزیم های گیاهی و شستشوی بعدی کاهش می دهد.
  فرآیندهایی مانند رنده کردن، خیساندن، تخمیر و ذخیره سازی زمان برای تبدیل گلیکوزیدهای سیانوژنیک به سیانید را فراهم می کند، در حالی که قرار گرفتن در معرض هوا یا آب به سیانید اجازه می دهد تا از ماتریکس غذایی خارج شود.

  عسل بادام چیست؟

  عسل بادام عسل بدی است. به هر حال یک مورد جذاب، کمیاب و بدون مزایای سلامتی خاصی. کالیفرنیا بیشتر آجیل را در جهان تولید می کند، به همین دلیل است که انتظار دارید در اینجا مقادیر زیادی عسل بادام داشته باشید. با این حال این واقعیت نیست.

  رنگ: کهربایی روشن
  طعم : طعم کمی بادام اما با مزه آجیلی قوی.
  شیرینی: خیلی شیرین نیست، گاهی اوقات اصلا شیرین نیست.
  برخی از مردم می گویند بسیار خوب است، اما برخی دیگر می گویند برای انسان مضر است و باید برای زنبورها گذاشته شود تا بخورند. متخصصان می‌گویند وقتی زنبورهای عسل شهد گل‌های دیگر را جمع‌آوری کردند، این عسل قابل خوردن می‌شود، اگر فقط از شهد گل بادام درست شده باشد، اصلا خوب نیست.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :