پرورش ملکه طبیعی توسط زنبورهای عسل

توضیحات:

 • به نام خدا

  لارو ماده تازه از تخم درآمده نه ملکه است و نه طبقه کارگر. تفاوت های کوچکی در ترکیب ژل رویال تغذیه شده به لاروهایی که قرار است ملکه یا کارگر باشند، وجود دارد. تغییر در رژیم غذایی از زمان خروج لارو شروع می شود. در روز سوم پس از جوجه ریزی، زمانی که گرده در جیره لاروهای ماده که قرار است کارگر شوند، گنجانده شود، تفاوت عمده ای در جیره غذایی رخ می دهد.

  استفاده از لاروهای زیر 24 ساعت در هنگام پرورش ملکه مهم است. لاروهای این سن حداقل در معرض رژیم غذایی کارگری قرار گرفته اند.

  ملکه ها توسط کلنی های زنبور عسل در سلول های مخصوص ملکه بزرگ می شوند. اینها نزدیک به سلول‌های موم زنبور عسل عمودی و بادام‌زمینی شکل با دهانه‌ای رو به پایین هستند. سلول های ملکه ممکن است در لبه ها و سطح شانه یافت شوند. آنها فقط در صورت لزوم ساخته می شوند و همیشه در کندو وجود ندارند.

  پایه سلول ملکه به "جام سلول" معروف است. در طول پرورش ملکه طبیعی، ملکه ممکن است قبل از اینکه دیواره های سلول توسط زنبورهای کارگر به طور کامل ساخته شود، در فنجان تخم بگذارد. (زمانی که زنبورها ملکه را تحت فشار اضطراری پرورش می دهند، تخم گذاری در فنجان های سلولی اعمال نمی شود.)

  تکانه های طبیعی زیر باعث تحریک ساخت سلول های ملکه و پرورش ملکه ها می شود.

  بی ملکه بودن (اضطراری)

  هنگامی که یک کلنی ملکه خود را از دست می دهد، یک وضعیت اضطراری وجود دارد. زنبورها در اسرع وقت ملکه های جدیدی پرورش می دهند.

  سلول های کارگر (گاهی اوقات تعداد زیادی) حاوی لارو اصلاح می شوند تا به سلول های ملکه تبدیل شوند. این لاروها ممکن است برای مدتی با ژل رویال کارگری تغذیه شوند، بنابراین ملکه پرورش یافته ممکن است ظرفیت تخمگذاری کمتری داشته باشد.

  ازدحام (تولید مثل) و جانشینی (جایگزینی)

  هنگامی که قرار است ازدحام شروع شود، تخم ها در فنجان های سلول ملکه که توسط زنبورها روی سطح یا لبه شانه ساخته شده اند گذاشته می شوند. وضعیت مشابه در مورد سوپراسدور است که در آن کلنی فقط تعداد کمی ملکه را برای جایگزینی یک ملکه قدیمی یا رو به زوال پرورش می دهد.

  ملکه هایی که تحت این 2 تکانه طبیعی بزرگ می شوند معمولاً با پتانسیل تخم گذاری خوب رشد می کنند. از آنجایی که لاروها قرار است ملکه شوند، از زمان جوجه ریزی با رژیم غذایی مناسب برای لارو ملکه تغذیه می شوند. علاوه بر این، به دلیل حضور یک ملکه در کلنی، آنها بدون عجله بزرگ می شوند.

  زنبوردار می‌تواند در داخل کندو تحریک شود تا تعداد زیادی ملکه با کیفیت را به شیوه‌ای کنترل‌شده پرورش دهد.

  شرایط لازم برای به دست آوردن ملکه های خوب

  پرورش موفقیت آمیز ملکه ها مستلزم:

  • عرضه فراوان شهد و گرده با کیفیت خوب
  • تعداد زیادی پهپاد با کیفیت بالا و بالغ برای جفت گیری با ملکه های باکره تازه ظهور شده
  • آب و هوای مناسب برای جفت گیری پهپادها و ملکه ها
  • مستعمرات شروع کننده و سلولی مناسب (در ادامه توضیح داده شد)
  • ملکه مادری که باید از آن زاد و ولد کرد، زنبورهای کارگر (و کلنی‌هایش) دارای ویژگی‌های ایده‌آلی مانند خلق و خوی ملایم، مقاومت در برابر بیماری، تمایل به ازدحام کم و تولید عالی عسل هستند.

 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :