ملکه زنبور عسل نژاد لیگوستیکا

توضیحات:

 • به نام خدا

  تصور می شود که منشاء زنبور عسل ایتالیایی از بخش قاره ای ایتالیا، جنوب کوه های آلپ و شمال سیسیل است. این زیرگونه ممکن است از آخرین عصر یخبندان در ایتالیا جان سالم به در برده باشد. از نظر ژنتیکی زیرگونه ای متفاوت از شبه جزیره ایبری و سیسیل است. این زنبور عسل پراکنده ترین زنبور عسل است و سازگاری با اکثر آب و هواها از نیمه گرمسیری تا معتدل سرد را ثابت کرده است، اما در مناطق گرمسیری مرطوب کمتر موفق است. گاهی اوقات به آن زنبور لیگوریایی نیز می گویند.

  زنبورهای ایتالیایی که به آب و هوای گرم‌تر مدیترانه‌ی مرکزی مشروط شده‌اند، کمتر قادر به مقابله با زمستان‌های «سخت» و چشمه‌های خنک و مرطوب در عرض‌های شمالی بیشتر هستند. آنها چنین خوشه های فشرده زمستانی را تشکیل نمی دهند. برای جبران اتلاف حرارت بیشتر از خوشه شل باید غذای بیشتری مصرف شود. تمایل به پرورش بچه در اواخر پاییز نیز باعث افزایش مصرف غذا می شود. زنبوردار مشهور، توماس وایت وودبری، اولین زنبور ایتالیایی را در سال 1854 به بریتانیا معرفی کرد و آن را بسیار برتر از زنبور سیاه انگلیسی دانست.


  رنگ : شکم دارای نوارهای قهوه ای و زرد است. در میان گونه های مختلف زنبورهای ایتالیایی، سه رنگ مختلف وجود دارد: چرم. زرد روشن (طلایی)؛ و زرد بسیار کم رنگ (Cordovan).
  اندازه: بدن آنها کوچکتر و موهای سرشان کوتاهتر از نژادهای تیره زنبور عسل است.
  طول زبان: 6.3 تا 6.6 میلی متر
  میانگین شاخص مکعبی: 2.2 تا 2.5

  خصوصیات ملکه ها / زنبورهای ایتالیایی (Ligustica).


  ملکه های ایتالیایی خیلی زود شروع به افزایش تولید نسل خود می کنند. ملکه ها زمانی که گرده شروع به ورود به کندو کرد، شروع به افزایش تولید نسل خود می کنند. در رومانی، زمانی که درختان افرا شروع به شکوفه دادن کردند، می‌توانیم این اتفاق را ببینیم.

  زنبورهای ایتالیایی در طول دومین سال زندگی خود در کندو ازدحام می کنند. این در طول فصل بهار و تا تابستان اتفاق می افتد. به طور کلی، ایتالیایی ها تمایل متوسطی به ازدحام دارند.

  زنبورهای ایتالیایی نوعی زنبور آرام تر هستند. آنها بسیار محبوب هستند زیرا راحت ترین زنبورهای عسل برای کار با آنها هستند. ما دریافتیم که زنبور ایتالیایی منفعل است و در تمام طول سال یک کاهنده ورودی در کندو نگه می دارد. وقتی صحبت از سوسک‌های کندوی کوچک، هورنت‌های اروپایی و غیره به میان می‌آید، این می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

  زنبورهای ایتالیایی بار دیگر استاندارد تولید عسل هستند. ایتالیایی ها تمایل دارند در روزهای سردتر و ابری شهد جمع آوری کنند. بنابراین اگر فصل بهار خنک و ابری داشته باشید تولید عسل شما کمتر می شود.
  زنبورهای ایتالیایی به طور معمول با یک خوشه متوسط ​​از زنبورها وارد زمستان می شوند. این خوشه باید تا حد امکان بزرگ باشد تا به تولید گرمای کندو در ماه های زمستان کمک کند. گرمای کم کندو برابر است با از دست دادن زنبورها.

  • توسعه اوایل بهار
  • عملکرد عسل بسیار خوب
  • پرورش مستعمرات بزرگ
  • ملایمت
  • تمایل کم به ازدحام
  • بیشتر مستعد رانش و دزدی است
  • سریع شانه بسازید
  • حداقل استفاده از بره موم

 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :