کاربرد پنجره ملکه

توضیحات:

 • به نام خدا

  کاربرد پنجره ملکه چیست؟

  یکی از نکات بسیار مهم در مورد زنبور عسل و پرورش زنبور عسل ، استفاده از پنجره ملکه است. در کلنی های قوی برای محبوس کردن ملکه در یک قسمت از کندو و جلوگیری از تخم ریزی آن در طبقه های فوقانی می توان از پنجره ملکه استفاده نمود، و از طبقه های بالا منحصرا برای ذخیره عسل استفاده کرد.

  پنجره ملکه شبکه سوراخ داری است که قطر سوراخ های آن ۴.۴ میلی متر است و از توری سیمی محکم یا صفحات نازک فلزی یا پلاستیکی که در چارچوبی به اندازه دهانه کندو قرار گرفته ساخته شده است. کارگران می توانند از سوراخ های پنجره ملکه عبور کنند ولی ملکه و زنبور نر قادر به گذاشتن از آن نیستند.

  با آن که ادعا می شود پنجره ملکه محصول را کاهش می دهد، اما استفاده از آن باعث صرفه جویی در وقت و تلاش در کار زنبورداری می شود. شایان ذکر است که برخی از نژادهای زنبور عسل تمایلی به عبور از آن نشان نمی دهند، اما ممکن است به مقداری وقت نیاز داشته باشند تا خود را با حضور پنجره تطبیق دهند.

  پنجره ملکه را باید قبل از تولید شهد روی کندو قرار داد تا زنبوران بتوانند به عبور از آن خو بگیرند. این موضوع مهمی است که باید مورد توجه زنبوردار قرار گیرد. اگر در گذاشتن پنجره ملکه تعلل کنید، ممکن است اثر خود را نتواند به درستی ایفا کند.

  نکات خرید پنجره ملکه برای کندو

  پنجره ملکه از جنس های مختلفی ساخته می شود. پلاستیکی و چوبی از پرطرفدارترین هستند. با این حال در هنگام خرید پنجره ملکه باید به کیفیت جنس آن توجه کنید. سعی کنید حتما از پنجره های باکیفیت خریداری کنید تا مدت ها برای شما قابل استفاده باشد.

  حتما به سایز پنجره ملکه توجه داشته باشید. البته سایز این پنجره استاندارد است. با این حال ممکن است برخی تولیدکنندگان این نوع تجهیزات زنبورداری، برای کندوهایی خاص اقدام به تولید کرده باشند و سایز آن با کندوی شما سازگاری نداشته باشد. حتما در این زمینه با فروشنده مشورت کنید

  قیمت پنجره ملکه چندان بالا نیست. با این حال برای خرید چنین وسیله ای اگر به تعداد زیاد باشد، باید قیمت را بررسی کنید. بهترین راهکار، خرید پنجره ملکه به صورت اینترنتی است. در این صورت می توانید قیمت ها را مقایسه کرده و بهترین کیفیت را به بهترین قیمت خریداری کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :