سوزن پیوند ملکه زنبور عسل

توضیحات:

 • به نام خدا

  در حال حاضر دو نوع سوزن پیوند، که همان سوزن انتقال لارو از داخل حجره زنبورهای کارگربه داخل ته فنجانکها میباشد وجود دارد.که اوّلی سوزن پیوند چینی نامیده میشود که از آن برای انتقال لارو۱۸ ساعته با ژله زیر آن استفاده میکنیم. توصیه میشود که ازاین سوزن درفصلهایی که زنبورها فعالیت شدید دارندوقادرند ژله رویال زیادی تولید کنند،استفاده کنید.
  سوزن پیوندهای زیادی دربازاروجود دارد که شکل همین سوزن رادارا میباشد.ولی کیفیت لبه باریکی که لارورا باآن برمیداریم مهم است که بیشترآنها دارای لبه پلاستیکی هستند،که توصیه نمی شوند.ولی برای مثال نوع آلمانی آن دارای یک  لبه  باریک از جنس خاص و محکم ولی کاملا” انعطاف پذیری است که ازقسمت استخوانی بال پرندگان تهیه شده است و کیفیت بالایی را دارا میباشد توصیه میشود.

  و نوع دوّم  سوزن که اصطلاحا” سوزن پیوند فلزی می باشد و قدیمی تر و متداولتر است ، شما را قادر میسازد که باکمی سوهان کاری برروی جک قلاب بافتنی که لنه آن به شکل مورد نظر صورت گرفته و حالت داده شده است ، ساخته و استفاده کنید.

  استفاده از این نوع سوزن پیوند انتقال لارو را برروی ژله ممکن می سازد که این نوع انتقال با سوزن پیوند چینی امکان پذیر نمی باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :