راه اندازی و نگهداری از کندوی شیشه ای

توضیحات:

 • به نام خدا

  راه اندازی و نگهداری از کندوی شیشه ای

  روش زنبورگذاری در کندوی شیشه ای:


  1- به روش شان آماده

   در این روش، باید دو عدد شان موم دار را به همراه زنبورهای ملکه و زنبورهای آن و یا یک بچه کندو، از زنبوردارها بخرید. برای این کار زمانی که کندو بچه داد، به سراغ زنبوردارها بروید و در همانجا شان ها را در کندوی شیشه ای قرار دهید.

   

  2- به روش استفاده از ملکه ی بارور
  در مواقع غیر ضروری، راه عبور نور به داخل کندو نباید باز بماند چون در این صورت زنبورهای عسل وقت و انرژی زیادی را صرف پوشاندن سطح شیشه ها با موم می کنند که تمیز کردن آن هم، کار مشکلی است. پس فقط هنگامی که قصد دارید فعالیت زنبورها را مشاهده کنید، لایه های فیلم یا لایه ی مقوایی را به اندازه ای که بتوانید داخل کندو را ببینید، بالا بکشید. پس از انجام کار خود، بلافاصله لایه ی مزبور را سر جایش برگردانید تا راه ورود نور به کندو بسته شود.
  ـ‌ از ایجاد سر و صدای زیاد در اطراف کندو خودداری کنید، چون این کار باعث ناراحتی زنبورها می شود.
  ـ‌ همیشه مدخل پرواز را بازبینی کنید تا از دو طرف کاملاً محکم باشد، مدخل پرواز باید تاریک باشد، در غیر این صورت زنبورها از داخل، سطح آن را با موم می پوشانند.
  ـ‌ پنجره ی اتاقی را که کندوی شیشه ای به آن وصل است، باز نکنید چون زنبورها به خاطر ورود به کندو، به سمت پنجره می آیند و اگر باز باشد، به راحتی وارد اتاق می شوند.
  ـ‌ هنگامی که کندو در داخل اتاق است، شیشه های اطراف آن را بیرون نیاورید، چون زنبورها از کندو خارج شده و در اتاق پراکنده می شوند. هنگامی که لازم است کندو را باز کنید، آن را به فضای آزاد ببرید و حتماً از وسایل ایمنی استفاده کنید.
  ـ‌ حتی المقدر در هنگام شب، نور مستقیم از بیرون به مدخل کندو نتابد. چون ممکن است زنبورها جذب آن شوند.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :