ملکه هیبرید

توضیحات:

 • به نام خدا

  انواع ملکه هیبرید (دورگه):

  -ملکه هیبرید استارلاین:

  این ملکه هیبرید ، آمیخته ۴ لاین با منشاء لاین هایی از نژاد ایتالیایی می باشد و در واقع از تلقیح بین افراد انتخابی زنبور ایتالیایی در آمریکای شمالی حاصل و در سال ۱۹۴۹ توسط کیل ارائه شده است.خصوصیات مهم این زنبور هیبرید عبارت است از یکنواختی رنگ بدن ( به رنگ زرد طلایی روشن) ، تولید عسل زیاد ، افزایش قدرت ادامه حیات نوزادان نسبت به والدین اولیه ، آرام بودن و فعالیت خوب در آب و هوای معتدل می باشد.

  -ملکه هیبرید میدنایت:

  این زنبور عسل هیبرید ، مانند هیبرید استارلاین آمیخته ای از ۴ لاین است. این زنبور برای اولین بار در سال ۱۹۵۷ در نتیجه تلقیح بین نژاد زنبور عسل قفقازی و زنبور عسل کارنیولان (کارنیکا) حاصل و وارد بازار شده است.از خصوصیات مهم این هیبرید به رنگ بدن سیاه یکنواخت ، تولید خیلی زیاد ، آرام بودن که در آب و هوای سرد به خوبی فعالیت می کند ، می توان اشاره کرد.

  -ملکه هیبرید بوکفست:

  بسیاری از زنبورداران زنبور عسل بوکفست را یک نژاد می دانند اما این طور نیست و این زنبور عسل یک هیبرید است که البته بعضی منابع آن را هیبریدی از تلاقی چندین نژاد زنبور عسل می دانند اما Adam (تولید کننده این هیبرید) بوکفست را از تلاقی بین زنبورعسل بومی بریتانیا و زنبور عسل ایتالیایی می داند. از خصوصیات این ملکه هیبرید می توان به تولید عسل بسیار عالی ، تمایل به غارت (شبیه نژاد ایتالیایی) ،مقاوم در برابر کنه تراشه ای، سازگار با زمستان های سرد و مرطوب ، نظر بچه دهی کم، زنبور عسل ملایم و متوسط در دفاع و گرایش پایین به ازدحام و رشد سریع در بهار را می توان نام برد.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :