عسل گندم سیاه

توضیحات:

 • به نام خدا

  اگر حدس زدید که این یک دانه است ، احساس بدی نکنید. اکثر مردم هیچ سرنخی ندارند که حتی اگر گندم سیاه به نام خود "گندم" داشته باشد ، چیزی شبیه گندم نیست. این واقعاً یک دانه میوه است که روی یک گیاه رشد می کند و معمولاً فقط  به عنوان یک دانه خورده می شود.

  گندم سیاه یک ماده غذایی "کاذب" است ، یکی از گروه غذاهای غیرمرتبط که شامل کینوا و چیا است. نام آنها از این واقعیت ناشی می شود که می توانند به عنوان غلات استفاده شوند ، یا آسیاب شوند و به عنوان آرد استفاده شوند. در حقیقت ، گیاه گندم سیاه مربوط به ریواس و ترشک است.

  این همه جالب است ، اما وقتی صحبت از عسل گندم سیاه می شود ، هیچ یک از آنها واقعاً مهم نیست. آنچه مهم است این است که عسلی که از شهد گیاه گندم سیاه تولید می شود بسیار متمایز ، کاملاً خوشمزه و برای سلامتی شما مفید است.

  آنچه عسل گندم سیاه را خاص می کند

  هنگامی که یک شیشه عسل بر می دارید ، احتمالاً انتظار دارید که طعم آن شیرین و دارای رنگ کهربا روشن باشد. این مطمئناً عسل گندم سیاه را توصیف نمی کند ، زیرا یکی از عسلهای تیره تولید شده و دارای عطر و طعم قوی می باشد ، چیزی شبیه انواع مختلف رایج مانند عسل گل وحشی یا شکوفه شکوفه پرتقال ندارد.

  در حقیقت ، بسیاری این عسل تیره را با ملاس یا حتی یک قهوه کباب تیره مقایسه کرده اند - تا حدودی شیرین ، اما با یک مشت خاکی ، مغزدار و قوی. (برخی طعم آن را به عنوان خمیر خاکی مانند شیری یا کاراملی توصیف می کنند ، اما هنوز بسیار متفاوت از طعم دهنده ای است که توسط انواع سبک عسل ارائه می شود.) بسته به محل تهیه آن ، می تواند طعمی تلخ و طعم خوشمزه چمن یا بوته ای داشته باشد ، اما بیشتر شیشه های این عسل طعم تمیز و قوی دارند.

  بعضی اوقات عسل گندم سیاه کهربای تیره با رنگ قرمز مشاهده خواهید کرد ، اما بیشتر اوقات رنگ آن از سیاه تا بنفش تیره است. این بدان دلیل است که اکثر گلهای گندم سیاه به رنگ تیره هستند ، شهد خود و عسل تولید شده از آن را به همان نسبت تیره می کنند. گندم سیاه در آب و هوای شمالی مرطوب و خنک شکوفا می شود و به طور طبیعی در کشورهایی مانند روسیه ، چین و تعدادی از کشورهای اروپایی و استانهای کانادا یافت می شود. در ایالات متحده ، عمدتا توسط زنبورداران در نیویورک ، اوهایو و مینه سوتا کشت می شود.

  عسل گندم سیاه مطمئناً نادر نیست ، اما به دلیل کوتاه بودن فصل گلدهی گندم سیاه و همچنین این واقعیت که گلهای کوچک گیاه منجر به تولید شهد و عسل کمتری می شود ، در همان مقادیر زیادی مانند انواع عسل مانند شبدر تولید نمی شود. .

  به طور خلاصه ، این عسل یک متخصص است - نه لزوما برای همه ، بلکه به دلیل طعم قوی مغز گردو و بسیاری از مزایای سلامتی بسیار ارزشمند است. به زودی این مزایا را بررسی خواهیم کرد.

   

  عسل گندم سیاه در آشپزخانه و رژیم

  اگر یک بار امتحان کنید ، متوجه می شوید که عسل گندم سیاه با بسیاری از غذاها بسیار خوب ازدواج می کند. طعم و مزه و بافت غلیظ آن ، آن را به عنوان جایگزینی ایده آل برای شربت افرا ، مناسب برای نم نم باران روی پنکیک و نان تست فرانسه ارائه می دهد. در سس های ماریناد و باربیکیو فوق العاده است. این ماده هنگام ایجاد شیرینی های شیرین مانند بستنی یا ماست یخ زده یک نقطه ضعف و لطیف ایجاد می کند ، بعد کاملاً جدیدی به بیسکویت ، نان اضافه می کند و می تواند در برابر طعم پنیرهای قوی مانند بز یا پنیر آبی مقاومت کند. بسیاری از آبجوسازی ها هنگام تهیه آبجو یا میاد از آن استفاده می کنند.

  مانند اکثر عسل ها ، ارزش غذایی کمی در عسل گندم سیاه وجود دارد. گرچه فاقد گلوتن است ، اما به لطف همه قندهای طبیعی آن کربوهیدرات زیادی نیز دارد (فروکتوز بیشتر از گلوکز ، به این معنی که تبلور آن کندتر از انواع سبک آن است). از طرف روشن ، حاوی آهن ، منیزیم ، روی و مس بیشتر از اکثر واریته های عسل است. عسل گندم سیاه "سالم" جایگزین قند است ، اما حاوی کربوهیدرات و کالری کافی است که باید در حد متوسط ​​مصرف شود.

  این عطر و طعم بی نظیری را برای غذاها به ارمغان می آورد و تعداد کمی از مردم مستقیماً از شیشه از آن لذت می برند ، اما مزایای واقعی عسل گندم سیاه مربوط به سلامتی است. در ادامه نگاه عمیق تری به آن خواهیم داشت.

  فواید سلامتی عسل گندم سیاه

  هنگام سرفه شدید ، معمولاً به دنبال داروی سرفه می روید. با این حال مطالعات نشان می دهد که بهتر است به دنبال یک شیشه عسل گندم سیاه باشید.

  تحقیقات (و تجربه گسترده) این واقعیت را اثبات می کنند که این عسل به ویژه در درمان سرفه در کودکان زیر 18 سال م effectiveثر است. داروهای سرفه در کاهش شدت و دفعات سرفه ، به کودکان اجازه می دهد آرام بخوابند. در حقیقت ، آكادمی پزشكان خانواده آمریكا عسل گندم سیاه را به عنوان خط اول درمان سرفه در كودكان توصیه می كند. ( 1 )

  دلیل خوبی برای اثربخشی عسل در درمان سرفه و گلودرد وجود دارد. از نظر علمی عسل های تیره مانند گندم سیاه و مانوکا حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی بیشتری نسبت به انواع سبک هستند و گندم سیاه بهترین دسته از آنهایی است که دارای آنتی اکسیدان و عناصر مغذی بیشتر از سایر گونه ها است. حتی برخی از کارشناسان ادعا می کنند به اندازه بسیاری از سبزیجات و میوه هایی که به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی آنها جشن گرفته می شود ، آنتی اکسیدان زیادی در عسل گندم سیاه وجود دارد. ( 2 )

  به ویژه میزان بالای پلی فنول ، آن را به سلاح خوبی در برابر کلسترول بالا و فشار خون ، بیماری های قلبی عروقی و کم خونی تبدیل می کند. و آنتی اکسیدان ها با تقویت سیستم ایمنی بدن با آسیب هایی که رادیکال های آزاد به مرور به بدن وارد می کنند ، مبارزه می کنند. این امر باعث می شود که عسل گندم سیاه به عنوان یک روش درمانی منظم مورد استفاده برای ناراحتی معده ، عفونت ها و (باور کنید یا نه) حتی بیماری های اشعه ای وجود دارد.

  کاربرد دیگر این عسل در معالجه زخم ها و سوختگی ها است ، زیرا نتایج مطالعه و شواهد حکایتی نشان می دهد که عسل گندم سیاه (مانند سایر عسل های تیره) با جذب آب اضافی روی پوست ، رشد باکتری ها و قارچ های زخم را متوقف می کند. این همان دلیلی است که عسل گندم سیاه به عنوان یک درمان مراقبت از پوست نوید می دهد.

  یک نکته مهم برای اضافه کردن وجود دارد. تقریباً تمام مزایای گندم سیاه و سایر عسل ها برای سلامتی به استفاده از عسل فیلتر نشده و خام و نه نسخه های کاملاً فرآوری شده موجود در فروشگاه های مواد غذایی بستگی دارد. وقتی عسل خام پاستوریزه شود و به شدت فیلتر شود ، ماندگاری بیشتری دارد و با سرعت کمتری متبلور می شود - اما بیشتر اجزای مهم عسل از بین می روند. گرده و بره موم ("چسب زنبور عسل" که توسط زنبورهای عسل در طی فرآیند زنبورداری و عسل سازی تولید می شود) به طور طبیعی در عسل خام موجود است و آنها مسئول مزایای پزشکی عسل هستند. آنها را فیلتر کرده و دلایل سلامتی برای مصرف عسل را برطرف می کنید.

  (یکی دیگر از دلایل عدم خرید عسل گندم سیاه فرآوری شده: برخی از تولیدکنندگان بی پروا ، شیرین کننده های مصنوعی مانند شربت ذرت را به عسل خود اضافه می کنند ، فقط برای تولید بیشتر و درآمد بیشتر).

  هنگام خرید عسل گندم سیاه ، به دنبال محصولاتی بگردید که "عسل گندم سیاه خام و فیلتر نشده" را مشخص کنند. برخی از آنها را می توانید در آمازون پیدا کنید ، اما خرید بهتری را در بازارهای محلی کشاورزان یا فروشگاه های مواد غذایی سالم انجام می دهید.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :