چه مدت ملکه زنبور زندگی می کند؟

توضیحات:

 • به نام خدا

   مهمترین نقش زنبور ملکه است زیرا او تنها با تولید زنبورهای جدید وظیفه ادامه کار مستعمره را دا

  • زنبورهای عسل
  • تقسیم کلونی
  • ملکه Bumblebee: One Year and Done
  • زنبورهای بی پروا


  زنبورهای اجتماعی در مستعمره ها زندگی می کنند و زنبورهای شخصی نقش های مختلفی را برای سودجویی در جامعه دارند. مهمترین نقش زنبور ملکه است زیرا او تنها با تولید زنبورهای جدید وظیفه ادامه کار مستعمره را دارد. چه مدت زنبور عسل زندگی می کند و چه اتفاقی می افتد هنگام مرگ او دو مسئله است که بر مستعمره ای که وی بر آن حاکم است تأثیر می گذارد ، اما طول عمر یک زنبور ملکه بسته به نوع زنبور متفاوت است.
  زنبورهای عسل احتمالاً بهترین زنبورهای اجتماعی شناخته شده هستند. کارگران بطور متوسط ​​فقط حدود شش هفته زندگی می کنند و هواپیماهای بدون سرنشین بلافاصله پس از جفت گیری می میرند. زنبورهای ملکه اما در مقایسه با سایر حشرات یا حتی زنبورهای دیگر کاملاً طولانی هستند. یک زنبور ملکه دارای دوام متوسط ​​عمر دو تا سه سال است که در طی آن او ممکن است تا 2000 تخم مرغ در روز بگذارد. در طول عمر خود ، او به راحتی می تواند بیش از 1 میلیون فرزندان تولید کند. اگرچه بهره وری وی با افزایش سن کاهش می یابد ، زنبور عسل ملکه می تواند تا پنج سال عمر کند.

  با افزایش سن ملکه و بهره وری وی کاهش می یابد ، زنبورهای کارگر با تغذیه ژله رویال برای چندین لارو جوان ، جایگزین او می شوند. هنگامی که یک ملکه جدید آماده است تا جای او را بگیرد ، کارگران معمولاً ملکه قدیمی خود را با خفه کردن و لگد زدن به او می کشند. اگرچه این به نظر می رسد بسیار سخیف و وحشتناک است ، اما برای زنده ماندن مستعمره ضروری است.

  تقسیم کلونی

  ملکه های پیری همیشه کشته نمی شوند. گاهی اوقات ، هنگامی که یک مستعمره شلوغ می شود ، کارگران با swarm کردن مستعمره را تقسیم می کنند. نیمی از زنبورهای کارگر با ملکه قدیمی خود از کندو پرواز می کنند و مستعمره جدید و کوچکتری را تأسیس می کنند. نیمی دیگر از مستعمره در جای خود باقی می ماند ، یک ملکه جدید را جمع می کند که جفت گیری می شود و تخم می گذارد تا جمعیت خود را دوباره پر کند.

  ملکه Bumblebee: One Year and Done

  زنبورها نیز زنبورهای اجتماعی هستند. بر خلاف زنبورهای عسل ، جایی که کل مستعمرات در طول زمستان زندگی می کند ، در کلنی های زنبور عسل ، فقط زنبورهای ملکه از زمستان جان سالم به در می برند. ملکه بامبل یک سال زندگی می کند.

  ملکه های جدید در پاییز با هم جفت می شوند ، سپس شکارچیان در ماه های سرد زمستان در یک مکان پناهگاه فرو می روند. در فصل بهار ، هر ملکه بامبل یک لانه تشکیل می دهد و مستعمره جدیدی را آغاز می کند. در پاییز ، او چند هواپیمای بدون سرنشین نر تولید می کند و به تعدادی از فرزندان زن خود اجازه می دهد تا ملکه های جدید شوند. ملکه پیر می میرد و فرزندان وی چرخه زندگی را ادامه می دهند.

  زنبورهای بی پروا

  زنبورهای بی سر و پا ، که به آن زنبورهای ملیپونین نیز گفته می شود ، در کلنی های اجتماعی نیز زندگی می کنند. حداقل 500 گونه از زنبورهای بی پروا شناخته شده است ، بنابراین طول عمر ملکه های زنبور عسل بی تفاوت است. یک گونه ، Melipona favosaگزارش شده است که ملکه هایی وجود دارد که به مدت سه سال یا بیشتر تولید می شوند.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :