کندوی پلاستیکی

توضیحات:

 • به نام خدا

  کندوهای پلاستیکی:

  این دسته جزء کندوهای جعبه ای مدرن تلقی شده است

  در این دو نوع کندو پلاستیکی و کندو چوبی در بازار موجود بوده و کندوهای پلاستیکی به تازگی پا به عرصه ی صنعت زنبورداری گذاشته اند.
  مشخصه ی بارز این کندوها، سبکی وزن و متحرک بودنشان می باشد که خب توانسته دست زنبورداران را در بسیاری از امور مانند جابجایی آسان کندوها و بازدید سهل تر، باز بگذارد و دیگر خبری از امور گاها دشوار و سخت نبوده است.
  کندوهای پلاستیکی از پلاستیک و فوم ساخته شده اند. این کندوها در تعداد طبقات گوناگون و در دو نوع کف باز و کف بسته، طبق سلیقه زنبورداران، ساخته می گردند و گفتنی است که استفاده از سیستم کف باز، مزایای خوبی را دارا بوده است.

  کندوی پلاستیکی


  مزایای کندو عسل پلاستیکی:

  کندو پلاستیکی، از دو جداره پلاستیک و یک جداره فوم تشکیل شده و امروزه به تازگی مورد بهره برداری در صنعت زنبورداری دنیا قرار گرفته است و در حال حاضر از قیمت بیشتری نسبت به کندوهای چوبی، برخوردار می باشد.
  اما با این وجود گفتنی است که کندوهای پلاستیکی می توانند مزیت هایی را نسبت به کندوهای چوبی دارا باشند و از آن دسته می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

   

  -این کندوهای از سبکی وزن بیشتری نسبت به کندوهای چوبی برخوردار می باشند.

  -کندوهای پلاستیکی قابل شست و شو و ضدعفونی کردن آسان تر می باشند.

  -این کندوها قابلیت استفاده از قابهای چوبی را داشته اند.

  -کندوعسل پلاستیکی مقاومت بیشتری را در برابر حرارت، رطوبت و حتی هجوم حشراتی چون موریانه داشته است.

  به طور کلی عده ای از زنبورداران کندوهای چوبی را ترجیح می دهند و عده ای دیگر کندو های پلاستیکی را، که هر کدام دلایل خاص خود را دارند. اما می توان گفت که مشورت با زنبورداران باتجربه در این راستا، می تواند کمک شایانی را به انتخاب یک کندو عسل خوب به زنبورداران خصوصا تازه کار نماید.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :