ملکه های کلاس های A و B و C

توضیحات:

 • به نام خدا

  . در واقع همان ملکه های تلقیح مصنوعی شده را که باید داخل کندو به قیمت منصفانه به فروش برسانند, با برچسب کلاس A و B و C با قیمتی نامتعارف می فروشند. خریداران بی اطلاع نیز که به دنبال کیفیت برتر هستند, در خرید کلاس های بالاتر با هم رقابت کرده و این به پر شدن جیب فروشنده ختم می شود.

  همچنین در توضیح فروشندگان بیان می شود که کلاس بندی A و B و C بر مبنای تست های مورفولوژیک ایجاد شده و از میان هزاران ملکه انتخاب می شوند. در اینجا چند سوال پیش می آید؟!

  ۱. اگر پدر و مادر ملکه تولید شده هر دو کارنیکا هستند, پس چه دلیلی وجود دارد که مورفولوژی فرزند در تناقض با آنها باشد.

  ۲. اگر منظور از مورفولوژی, سلامت و کیفیت تخمریزی ملکه می باشد, پس حتما ملکه های غیر از کلاس های A و B و C ناقص هستند.

  ۳. اگر ملکه های کلاس A و B و C از میان هزاران ملکه تولیدی انتخاب می شوند, فلان تولید کننده که مثلا ۱۰۰ ملکه کلاس A و B و C تولید می کند حداقل باید در زنبورستان خود ۱۰۰۰ کندوی دارای ملکه تلقیح مصنوعی شده داشته باشد که تا سال آینده فعالیت نموده و آنگاه به قول خودشان با تست مورفولوژیکی دستچین شوند.

  ۴. انتخاب ملکه های برتر از روی مورفولوژی نیست, بلکه از لحاظ نتایج عملکرد انتخاب می شوند. این پروسه حداقل یک سال وقت نیاز دارد, اما همانگونه که شاهد هستید این ملکه های باکلاس در همان چند هفته ی اول تخمریزی به فروش می رسند.

  ۵. وقتی به قول این فروشندگان, تلقیح مصنوعی تنها راه خالص کار کردن در یک نژاد و اصلاح هست پس چه دلیلی بر ناخالصی در بقیه زنبورهای شماست که باید فقط خالص ها برگزیده شوند.

  ۶. جالب است بدانید که دسته بندی کلاس های A و B و C فقط خاص مراکز تحقیقاتی بوده و مراکز پرورش ملکه اجازه استفاده از اسم این گزینه ها را ندارند.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :