عسل ریحان

توضیحات:

 • به نام خدا

  معرفی گیاه ریحان:

  -طبق تحقیقات عسل خاطره:ريحان گياهي است علفي يكساله و معطر كه ارتفاع ساقه آن تا 60 سانتيمتر مي رسد. برگهاي آن بصورت متقابل بيضوي و نوك تيز با كناره هاي دندانه دار مي باشد . گلهاي آن معطر و كوچك به رنگهاي سفيد، قرمز و گاهي بنفش مشاهده مي شود . تخم آن سياه و ريز است . برگ ريحان و سرشاخه هاي جوان آن بمصرف تغذيه مي رسد ريحان در ايران و افغانستان بطور خودرو مي رويد در اكثر نقاط دنيا كاشته مي شود .

  - تخم شربتی نام دانه  ریحان است که برای تهیه شربت تخم شربتی  به کار می‌رود. نام‌های دیگر این گیاه: بادروج، تره خراسانی، اوقیمن، حوک، بورنگ، صریرا و بادروج ابیض می‌باشد.

  دانه‌های چپا با بذر گیاه ریحان (تخم شربتی) تفاوت داشته و هر کدام خاصیت جداگانه ای دارند. در ایران تخم شربتی از قدیم در نوشیدنی‌های خنک برای بر طرف کردن عطش در فصل تابستان استفاده می‌شود.

  - ز ريحان اسانسي تهيه مي شود بنام اسانس بازيليك يا روغن ريحان كه معروف است و مصارف درماني مختلفي درد . اسانس ريحان شامل موادي مانند استراگول واوس من درد . دانه ريحان داراي ماده ر وغني است كه حالتي روان درد .

  ویژگی های خاص ریحان :

  -عطر و بوی این گیاه بسیار بالا می باشد.

  زمان برداشت:

  -مرداد ماه

  سایر محصولات زنبور عسل از گیاه ریحان:

  - گرده به میزان کم

  -شهد

  خواص عسل ریحان:

   - ضد میگرن

  -تقویت عمومی بدن

  -تقویت اعصاب

  -ضد کم خوابی

  -محافظت ازDNA  

  منطقه رویش گیاه:

  -در اکثر نواحی کشور پرورش داده می شود.

  - رنگ عسل:

  -عقیقی روشن

  بهترین طریقه مصرف عسل ریحان:

  - مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل ریحان با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن. این شربت از بهترین نوشیدنی های طبیعی بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده نیز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی برخوردار است.

  منبع : وب سایت عسل طبیعی ایران - عسل خاطره

   


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :