روش صحیح معرفی ملکه به کلنی

توضیحات:

 • به نام خدا

   ملکه قبل از رهاسازی در کلنی باید 3 روز در قفس بماند تا زنبورهای موجود در کلنی بتوانند با فرمون های خود سازگار شوند و بالعکس.


  معرفی ملکه زنبور عسل از هر نوعی که باشد هرگز 100% موفقیت آمیز نیست و روش های زیادی برای معرفی ملکه وجود دارد. بنابراین این راهنما تنها به عنوان یک راهنما برای مشتریان ما در نظر گرفته شده است تا به معرفی ملکه  کمک کند و به هیچ وجه موفقیت را تضمین نمی کند.

  هنگام معرفی یک زنبور ملکه اولین چیزی که باید از آن مطمئن بود این است که کلنی بدون ملکه است. نکته عجیبی است که ممکن است بگویید، اما اغلب این احتمال وجود دارد که یک ملکه باکره در کلنی حضور داشته باشد، و علیرغم اینکه ملکه جفت شده به کلنی پیشنهاد می شود، اگر ملکه باکره حضور داشته باشد یا سلول های ملکه، کلنی، با وجود پیشنهاد یک جایگزین بهتر مطمئناً ملکه جفت شده را به نفع تلاش برای پرورش خود رد می کند.

  روزهای قبل از معرفی ملکه جفت شده

  جایگزینی یک ملکه موجود

  حدود 48 ساعت قبل از معرفی یک ملکه جدید، ملکه موجود را از بین ببرید.

  دوبار بررسی کنید که ملکه باکره ای وجود نداشته باشد، این امر مستلزم بررسی کامل کندو و همچنین بررسی عدم وجود سلول های ملکه است. همچنین بسته به مدت زمانی که کلنی برای بررسی شواهدی از کارگران تخمگذار بدون ملکه بوده است - در صورت حضور کارگران تخمگذار، چندین تخم در سلول ها وجود خواهد داشت. اگر به کارگران تخمگذار مشکوک هستید، باید قبل از اقدام به معرفی ملکه به این موضوع رسیدگی کنید، زیرا کارگران تخمگذار ملکه را خواهند کشت.

  در روز ملکه معرفی

  ملکه از طریق پست در قفس ملکه نشان داده شده در عکس، با یک پلاگین آب نبات در یک انتها و با کارگران حاضر خواهد رسید. به محض ورود یک قطره کوچک آب روی انگشت خود بردارید و یک طرف قفس را بمالید و یک لایه آب برای زنبورها ایجاد کنید تا بنوشند. اگرچه زنبورهای ما فقط در روز ارسال در قفس هستند، اما با این وجود تشنه خواهند بود و خواهان دسترسی به آب هستند. در بدو ورود، ملکه در قفس ممکن است در حال خزیدن بسیار فعال باشد و زنبورهای نگهبان وزوز کنند. گاهی اوقات ممکن است تنبل تر باشند، این بیشتر به دلیل سرد بودن در هنگام پست است، اگر تنبل هستند بهترین کار این است که آنها را برای مدت کوتاهی گرم کنید و در اسرع وقت به کندو معرفی کنید، فقط گرمای کندو. و تغذیه از کارگران در کندو کمک خواهد کرد. دوباره کلنی را بازرسی کنید تا مطمئن شوید که ایالت بدون ملکه هنوز آنجاست، و بررسی ها را برای هر ملکه باکره/ کارگران تخمگذار یا سلول های ملکه تکرار کنید. اگر سلول های ملکه پیدا شد باید آنها را از بین ببرید. در حالت ایده‌آل، بهترین شانس برای پذیرش ملکه توسط کلنی زمانی است که هیچ نوزاد تازه متولد شده یا تخمی به عنوان کلنی وجود نداشته باشد، در این صورت چاره‌ای جز پذیرش ملکه جفت شده نداشته باشد زیرا آنها قادر به ساخت سلول‌های ملکه خود نیستند.


  آماده سازی ملکه در قفس برای معرفی
  د وطرز فکری در مورد معرفی ملکه ها بدون حضور یا با حضور وجود دارد. ما همیشه طرفدار معرفی ملکه ها به تنهایی و بدون کارگران حضوری هستیم، زیرا این کارگران فرمون کندویی را که از آن آمده اند حمل می کنند و کارگران کندو شما ممکن است با آنها دشمنی کنند. کارگران را فقط در صورتی از قفس حمل و نقل ملکه خارج کنید که از نگهداری زنبورها اطمینان دارید. روش های مختلفی برای تخلیه کارگران از قفس ملکه وجود دارد. تمام تکنیک های تخلیه زیر باید در یک فضای بسته انجام شود تا ملکه پرواز کند! می‌توانید به آرامی محلول شربت شکر را روی زنبورها اسپری کنید تا وقتی در قفس باز می‌شود پرواز نکنند و بتوانید آن را به این طریق تخلیه کنید. یا داخل یک کیسه پلاستیکی یا در ماشین یا حمام. اگر کارگران را تخلیه کنید، وقتی ملکه زنبور را به تنهایی در قفس نگه دارید، زبانه پلاستیکی پوشاننده آب نبات را بردارید و سپس قفس ملکه را برای معرفی به کندو ببرید. مهم است که ملکه را همیشه در برابر نور مستقیم خورشید و دمای شدید محافظت کنید. ملکه ها می توانند به سرعت در حضور سرما یا گرما بمیرند.

  هنگامی که تمام بررسی های فوق تکمیل شد، کلنی باید به همان اندازه که برای دریافت یک ملکه جدید آماده است، آماده باشد. آخرین بررسی که باید انجام دهید این است که قفس ملکه را روی میله‌های قاب کلنی قرار دهید و ببینید زنبورها چگونه واکنش نشان می‌دهند.

  اگر به نظر می رسد که از دیدن او خوشحال هستند و سعی می کنند ملکه را از قفس رها کنند، نشانه خوبی است. اگر نیش‌هایی را ترسیم کنند، نشانه‌ای از عدم آمادگی کلنی برای پذیرش یک ملکه جدید است.

  مراحل پایانی معرفی
  در نهایت، آب نبات قفس ملکه را بین قاب‌های مرکزی لانه بچه‌دار قرار دهید. استفاده از چوب کوکتل از طریق زبانه بالای قفس کمک می کند تا مطمئن شوید که قفس به پایین نمی لغزد. به تدریج ملکه را در طی چند روز رها کنید. مهم است که به مدت 2 هفته قبل از بررسی مجدد کلنی مزاحم نشوید تا ببینید که او پذیرفته شده و در حال تخمگذار است. اختلالات اولیه می تواند پذیرش را کاهش دهد.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :