نکات مهم در خصوص مکمل پلی اگ

توضیحات:

 • به نام خدا

   مکمل پٌـلی اِگ پس از حل شدن در شربت، ناپایدار بوده و بلافاصله پس از تهیه باید مصرف شود.

  – مکمل پٌـلی اِگ به صورت یک روز در میان و حداقل ۴ بار (۴ بسته ۲۵۰ گرمی برای ۴ نوبت) استفاده شود. در روزهایی که از مکمل استفاده نمی شود،

  فقط از شربت شکر (با نسبت های گفته شده در دستور مصرف) استفاده شود.
  – معمولا پس از ۴ نوبت استفاده از مکمل پٌـلی اِگ، افزایش شدید تخم گذاری ملکه مشهود می شود.

  این مکمل سبب فعال تر شدن زنبوران شده و منطقه باید از نظر گل و گرده مناسب باشد تا زنبوران بتوانند مواد غذایی لازم برای تخمگذاری ملکه را فراهم نمایند.

  – فعالیت بیشتر زنبوران در اثر استفاده از این مکمل تا حدی سبب افزایش مصرف عسل داخل کندو می شود.

  افزایش مصرف عسل، به دلیل بالا رفتن نیاز کندو به انرژی و مواد مغذی برای پرورش و تغذیه ی نوزادان بوده و پدیده ای کاملا طبیعی است.

  البته با توجه به بالا رفتن جمعیت فعال در آینده، افزایش چشمگیری در میزان تولید عسل رخ خواهد داد که بسیار بیشتر از عسل مصرف شده درمرحله ی تخم گذاری است.
  – زنبوردار بسته به برنامه ی خود برای افزایش جمعیت، می تواند این مکمل را استفاده کند و زمانی که بنا به تشخیص خودِ زنبوردار، جمعیت کندوها کافی بود، می تواند مصرف مکمل را قطع کند.

  – ممکن است پس از چندین دوره ی متوالیِ مصرف مکمل و افزایش تخم گذاری ملکه، خودِ زنبوران نیز از خوردن شربت امتناع کرده و یا مصرف شربت را کاهش دهند.

  در این حالت، تخم گذاری ملکه در اوج خود بوده و کندو نیازی به مکمل ندارد و می توان مصرف مکمل را کاهش و سپس قطع کرد.

  – قطع مصرف مکمل پٌـلی اِگ : مکمل را ناگهان قطع نکنید،

  بلکه ابتدا نوبت مکمل دادن را از یک روز در میان، به دو روز در میان تغییر دهید و بعد از دو نوبت مکمل دادن دو روز در میان، نوبت سوم را به فاصله ی ۳ روز از دومین نوبت به کندو داده و سپس استفاده از مکمل را قطع کنید.
  – سرد بودن محیط سبب کاهش مصرف و یا عدم مصرف شربت حاوی مکمل توسط زنبوران می شود.

  در این گونه موارد باید با استفاده از روش های مدیریتی مناسب، کندو را گرم نگه داشت تا زنبوران از شربت حاوی مکمل استفاده کنند.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :