نان گرده زنبور عسل

توضیحات:

 • به نام خدا

  نان زنبور عسل کیمیایی است ایجاد شده توسط زنبورعسل که با حدود 25٪ عسل یا شهد، 70٪ گرده، و بزاق زنبور عسل ساخته شده است. که در کنار شهد/عسل گرده با گستره ی وسیعی از باکتری های پروبوتیک طبیعی و مخمرها آغشته شده است که همه ی آن ها برای شروع عمل تخمیر و تسهیل در هضم نیاز است.زنبور های درون کندو گرده ها را در سلول ها با موادی که گفته شد کاملا بسته بندی می کنند. پس از چند هفته تحول بزرگی رخ داده‌است . نان زنبور عسل ساخته شده‌ است .

  احتمالا مهم‌ترین تغییرات مربوط به پروتئین است. نه تنها کیفیت پروتئین بهبود یافته است، بلکه قابلیت دسترسی به پروتئین به طور قابل توجهی افزایش یافته است.بسیاری از پروتئین ها به آمینو اسید های تشکیل دهنده ی قابل هضم شان تبدیل شده اند و جذب را به مقدار قابل ملاحظه ای راحت می کنند.

  در داخل نان زنبور بسیاری از ویتامین‌ها نیز افزایش ‌یافته اند و ویتامین K در نان زنبور وجود دارد . هم سطح آنتی‌اکسیدان و هم سطح آنزیم به طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد . بسیاری از ذخایر مواد مغذی قوی برای " خواب زمستانی " در حال حاضر در دسترس هستند ، این امر به ویژه در مورد مواد معدنی مانند روی ، منیزیم و سیلیس صدق می‌کند که اغلب در قسمت سلولز گرده‌ها  محدود شده اند. به لطف فرآیند آسان سازی هضم و اضافه کردن عسل ، نان زنبور یک غذای غنی از انرژی است.

  حتی اسید لاکتیک ساخته ‌شده توسط باکتری‌های پروبیوتیک، درون بدن ما به گلوکز تبدیل می‌شوند . یکی دیگر از مزیت های نان زنبور عسل این است که طول عمر گرده را به طور چشمگیری افزایش می دهد. می‌بینید که گرده‌های تازه عمر بسیار کوتاهی دارند و اگر به طور مناسب ذخیره نشوند(برای مثال منجمد نشوند) ، گرده‌ها خیلی سریع می‌میرند .

  و با این حال ، زنبورها به این نتیجه رسیده‌اند که چگونه طول عمر گرده‌ها را از طریق تولید نان زنبور طولانی‌تر کنند .

   

   


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :