خواص و فواید عسل برای خشکی چشم

توضیحات:

 • به نام خدا

  توضیحاتی درباره استفاده از عسل برای خشکی چشم

  بهترین نوع عسل برای خشکی چشم، عسل خام می باشد. عسل خام را با آب گرم ترکیب کنید و قبل از خواب شب، چشم های خود را با آن شستشو دهید. بعد از گذشت چند روز اثرات باورنکردنی آن را مشاهده خواهید کرد. امروزه شیوع خشکی چشم به دلیل استفاده از ابزار های الکترونیکی مانند موبایل، لپ تاپ و رایانه افزایش یافته است.

  خشکی چشم موجب می شود، چشم ها توانایی لازم برای تولید اشک را نداشته باشند. اشک مایعی است که موجب نرم شدن چشم می شود. این داروی طبیعی  قابل دسترس، می تواند در درمان بیماری های چشمی شگفتی بیافریند. عسل جادوی طبیعت است و با خواص باورنکردنی خود می تواند به سلامتی تمام ارگان های بدن کمک کند.

  روش دیگر برای استفاده از عسل برای خشکی چشم

  شما  می توانید به پشت دراز بکشید  و چشم های خود را ببندید. کمی عسل را بر روی پلک های خود بمالید و نیم ساعت صبر کنید. بعد از گذشت این زمان چشم های خود را با آب سرد بشویید. خارش، تاری دید، سوزش و قرمزی چشم از علائم خشکی چشم محسوب می شوند که با استفاده از این روش درمانی بهبود می یابند.

  خواص عسل برای خشکی چشم و درمان ناراحتی های دیگر چشم

  عسل یکی از بهترین مواد غذایی می باشد که خواص و ویژگی های بسیاری دارد به همین دلیل همیشه مصرف آن برای همه ی افراد پیشنهاد می شود. در ادامه برخی از خواص این ماده مقوی را برای مشکلات چشم بیان می کنیم.

  عسل برای شادابی چشم

  عسل طبیعی یک مرطوب کننده فوق العاده است؛ که استفاده از آن موجب شادابی و سرزندگی چشم ها می شود و می تواند طراوت و شادابی قابل توجهی به چشم های شما ببخشد.

  پیشگیری از تضعیف ماهیچه های چشم

  با افزایش سن، قدرت بینایی کاهش یافته و ماهیچه های چشمی ضعیف می شوند. افتادگی پلک، تاری دید و دوبینی از عوارض ضعیف شدن ماهیچه ها می باشد. این ماده طبیعی با ترکیبات آنتی اکسیدانی خود می تواند در بهبود عملکرد ماهیچه های چشمی تاثیرگذار باشد.

  محافظت از چشم ها در برابر ابتلا به بیماری گلوکوم

  گلوکوم یا کوری تدریجی چشم یا آب سیاه به دلیل افزایش فشار زجاجیه یا مایع درون چشم ایجاد می شود. در صورت عدم درمان به موقع، پیشرفت این بیماریمی تواند باعث نابینایی فرد شود. متاسفانه گلوکوم، بیماری خاموش چشم است زیرا بدون علامت مشخص در مراحل اولیه می باشد. برای پیشگیری از بروز بیماری می توانید از عسل خام و ارگانیک مانند یک قطره چشمی استفاده کنید.

  عسل برای چشم های خسته

  امروزه اکثر افراد زمان زیادی را با ابزارهای الکترونیکی سپری می کنند. این افراد از خستگی چشم شکایت می کنند. برای درمان چشمان خسته می توانید مقداری عسل را برای مدت نیم ساعت روی چشم ها بگذارید و سپس با آب سرد بشویید.

   

  عسل برای درمان عفونت چشم

  برای درمان عفونت های چشم می توانید یک محلول آب گرم و عسل تهیه کنید و با کمک پنبه از محلول به چشم خود بزنید.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :