هایو کلین داروی ضد انگلی کنه وآروا

توضیحات:

 • به نام خدا

  طبق تحقیقات عسل خاطره هایوکلین هفته ایی یک بار وسه بار تکرار شود هایو کلین تاثیر نامطلوب رو زنبور ندارد ودر تمام فصول میشود استفاده کرد:
  امروزه در تمام دنیا وبه خصوص در اروپا از اسید فرمیک در بهار واسید اگزالیک در پاییز جهت مبارزه با مایت واروآ استفاده میکنند
  :بهتر است اسید اگزالیک به صورت تصعیدی وبخار مورد استفاده قرار بگیرد دو گرم اسید اگزالیک برای هر کندو البته به روش تزریقی بین شان ها وهمچنین اسپری کردن مورد استفاده قرار میگیرد
  واسید فرمیک در بهار :25 تا 30 میلی لیتر اسید فرمیک 65 درصد برای هر کندو چهار مرتبه ،به فاصله چهارروز در بهار
  :استفاده از کندوی کف باز در کنترل کنه بسیار موثراست لذا کندوهاتون رو تبدیل به کف باز کنید مطمئن باشید نتیجه مطلوبی خواهید گرفت

  نحوه اثر  :
  مایت واروا آنچنان با زندگی انگلی و بیولوژی زنبور عسل سازگاری یافته است که هر گونه تغییری از خارج موجب اختلال در سیستم زندگی انگل میزبان می گردد. هایو کلین از طریق تاثیر بر کمورسپتور های بویایی و چشایی واروا موجب تغییر در رفتار انگل شده و همزمان موجب القاء رفتار بهداشتی در کندو می شود. با تغییر خصوصیات محیط زیستی کلونی زنبور هایف کلین موجب اختلال در انگل شده و انگل این وضعیت را به صورت تغییر در زیستگاه خود حس کرده و در نهایت میزبان را ترک می کند.استفاده صحیح از این محصول هیچ گونه تاثیر منفی بر زنبور ها ، لارو ها و ملکه ندارد و چنانچه مطابق دستور العمل ارائه شده و با توجه به بیولوژی انگل استفاده شوند ، ایجاد مقاومت نمی کند باقی مانده به جا نگذاشته و بسته به مدت زمان عمل ، تاثیری نزدیک به ۱۰۰ درصد دارد.

  مقدار و نحوه مصرف :
  بهترین زمان درمان هایوکلین ۱۵ مرداد ماه است
  ساشه هایو کلین را به اندازه دمای بدن خودتان گرم کنید( در فصول سرد) جهت اینکار می توانید آنرا در جیب خود قرار دهید . ساشه را از محل نقطه چین و در جهت فلش باز کنید. از سوراخ ریزی که در سر ساشه ایجاد شده محتویات را در بینقابهای میانی کندو و روی زنبور ها خالی کنید.

  تقویم درمانی :
  بهترین زمان درمان های اصلی هایو کلین با سایر دارو های ضد کنه واروا تا حدی متفاوت است. درمان اصلی اول همانند سایر دارو های زنبور عسل پس از جمع آوری عسل بصورت سه درمان با فاصله یک هفته می باشد ولی درمان اصلی دوم بجای بهار در اواخر پاییز و قبل از زمستان گذرانی بصورت تنها یک درمان صورت می گیرد.
  البته هایو کلین را به علت ارگانیک بودن میتوان در هر موقع سال در صورت وجود آلودگی در کندو بکار برد حتی در زمانی که در کندو عسل وجود دارد. اواسط تابستان هفته اول مرداد زمان درمان اصلی است سه درمان با فاصله هفت روز اواخر پائیز ابتدای زمستان در دمای بالای صفر زمانی که حجره بسته وجود ندارد درمان اصلی دوم تنها یک درمان کافی است.
  بهترین زمان درمان هایوکلین ۱۵ مرداد ماه است

  نکات مهم و قابل توجه   :
  استفاده از این دارو در زمانی که تخم ریزی ملکه و در نتیجه میزان تکثیر مایت در حداقل می باشد یعنی ابتدای پاییز و یا ابتدای بهار توصیه می شود. استفاده ار هایو کلین زمانی که دمای محیط ۲۵-۱ درجه سانتی گراد است توصیه می شود.در صورتی که دمای هوای محیط اطراف کندو خیلی زیادباشد زنبوران عسل کمتر در کندو حضور دارند که این امر باعث کاهش اثر گذاری دارو بر روی زنبوران عسل خواهد شد. بهتر است دارو در بعدازظهر و نزدیک غروب یعنی زمانی که جمعیت زنبور ها درکندو حداکثر است استفاده شود.
  جدا کردن و تمیز کردن موم های بافته شده در بین قابها با اثر بخشی بیشتر دارو کمک بسیار می نماید.چنانچه قاب ها از زنبور پوشیده نیستند با برداشتن قاب های خالی ،تراکم زنبور ها روی قاب های باقیمانده را افزایش دهید این عمل باعث سهولت مصرف دارو و تاثیر بیشتر آن می گردد.
  از آنجائیکه این دارو فاقد اثرات سمی بوده و از طریق مکانیسم رفتار بهداشتی خود زنبور بوده تاثیر آن فوری نبوده و چند روز پس از درمان آشکار خواهد شد.در صورتی که کندوی مورد آزمایش دارای آلودگی شدید به کندو باشد در کندو و زنبورستان باید دوره درمان تکمیلی انجام شود. در زمان درمان از داروی دیگری در کندو استفاده نشود و از تغذیه همراه درمان اجتناب شود در صورت نیاز این امور می تواند یک روز بعد از درمان با هایوکلین صورت گیرد. دارو بایستی بر روی زنبور ها ریخته شود ریختن دارو روی چوب قابها موجب هدر رفتن آن می شود.
  دارو را بمیزان توصیه شده مصرف کنید . مصرف کمتر از سه بار دارو در فصول گرم تنها بیست در صد موثر است.سایر اوقات در سال در صورت مشاهده واروا در کندو و تنها در صورت نیاز به درمان سه بار مصرف دارو با فاصله یک هفته

  زمان پرهیز از مصرف  :
  این محصول هیچ گونه عوارض جانبی بر کندو و یا محصولات آن ندارد و باقی مانده ای بر جا نمی گذارد و به عبارتی دوره منع مصرف هایوکلین صفر است و در تمام فصول سال و همیشه می توان از آن استفاده کرد.

  بسته بندی :
  هایو کلین به شکل مایع و در ساشه های ۱۵ میلی لیتری عرضه می گردد.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :