عسل شبدر

توضیحات:

 • به نام خدا

  زنبورهای عسل به ویژه شهد شبدر را دوست دارند ، اما دلیل دیگری نیز وجود دارد که زنبورداران و تولیدکنندگان عسل این همه زمینه شبدر دارند. این گیاهان در مناطق معتدل مقاوم در برابر هوا هستند ، بنابراین با تمرکز بر شبدر قادر به حفظ تولید عسل در بیشتر 


  عسل شبدر: تغذیه و بهترین کاربردها


  طعم سبک و شیرین عسل شبدر آن را برای استفاده در طیف گسترده ای از کاربردها ایده آل می کند. این به عنوان شیرین کننده چای (و باور کنید یا نه) عالی است ، و از آنجا که طعم قدرتمندی ندارد و بر یک دستور غذا غلبه نخواهد کرد ، یکی از بهترین انتخاب ها برای پخت و پز یا جایگزینی قند در پخت عسل شبدر نیز وقتی به وینگرت یا همزن اضافه شود ، در ماست هم زده شود ، یا روی غلات ، بستنی یا حتی غذاهای خوش طعم مانند پنیر بز بریزد ، خوشمزه است.

  متخصصان تغذیه هرگز به شما نمی گویند که عسل یک "غذای سالم" است ، زیرا همه انواع آن غنی از قندهای طبیعی است. عسل شبدر نیز از این قاعده مستثنی نیست ، زیرا در هر قاشق غذاخوری حدود 60 کالری وجود دارد و 17 کربوهیدرات آن در هر قاشق غذاخوری تقریباً به دلیل قندهای موجود در آن است. با این حال ، عسل شبدر هیچ چربی ندارد و حاوی مقادیر نسبتاً کمی روی ، پتاسیم ، آهن و منیزیم است. و این عسل برای تأمین چندین فواید مهم بهداشتی قابل توجه است.


  فواید سلامتی عسل شبدر


  اکثر انواع عسل خام حداقل برخی از خواص ضد باکتری و ضد ویروسی را دارند. عسل شبدر یکی از بهترین ها از این نظر است.

  مطالعات نشان داده است که شبدر قوی ترین عسل برای مبارزه با بسیاری از باکتریهای استاف است - به اندازه برخی از آنتی بیوتیک ها موثر است. ( 1 ) عسل شبدر همچنین در مبارزه با برخی ویروس ها مانند آبله مرغان و زونا نویدبخش بوده است. ( 2 ) و تعدادی از تحقیقات تحقیقاتی نشان دهنده اثربخشی آن به عنوان زخم زخم است ، بیشتر به این دلیل که باکتری ها در برابر عسل مقاوم نیستند.

  محتوای آنتی اکسیدانی عسل شبدر کاملاً زیاد است و به بدن کمک می کند تا با آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد مقابله کند. این می تواند در مبارزه با بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و کبدی کمک کند. در حقیقت ، اعتقاد بر این است که مقادیر بالای اسید فنلیک ضد التهاب و فلاوانول در عسل شبدر برای کمک به حفظ سیستم عصبی ، سلامت قلب و ریه موثر است.

  سرانجام ، مطالعات نشان داده است که وقتی صحبت از سطح کلسترول و تری گلیسیرید می شود ، عسل خام ، از جمله عسل شبدر ، انتخاب بهتری نسبت به قند است.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :