عسل کلزا

توضیحات:

 • به نام خدا

  عسل کلزا یک گونه تک گل است که از گرده و شهد ناپوس Brassica تهیه می شود . به عبارت ساده ، عسل کلزا نتیجه گرده افشانی زنبور عسل با غلظت بالای گیاه کلزا است.

  خود عسل با رنگ سفید یا زرد کره ای ، عطر کلم مانند و طعم کمی فلفلی آن قابل تشخیص است.

  عسل کلزا از کجا می آید؟

  گیاه کلزا یکی از تیره های مشابه است که شامل شلغم ، قلاده ، جوانه بروکسل و کلم می شود. در واقع ، نام خود را از کلمه لاتین به معنی شلغم گرفته است.

  کانولا یک نوع اهلی است که دارای سطح کاهش یافته اسید اروسیک است تا ایمن تر و مفیدتر برای خوراک دام و مصرف انسان باشد.

  در آمریکای شمالی ، کلزا به صورت تجاری در آلبرتا ، مانیتوبا و ساسکاچوان در کانادا و همچنین داکوتای شمالی و مینه سوتا در ایالات متحده کشت می شود.

   

  زنبور عسل در حال پرواز برای جمع آوری شهد کلزا

  اکثریت قریب به اتفاق محصولات آمریکای شمالی برای بهبود مقاومت در برابر آفات و آفت کش ها اصلاح ژنتیکی شده اند. کلزا در اروپا ، به ویژه آلمان و انگلستان نیز کشت می شود. انواع GMO در اروپا نیز معرفی شده است. این بدان معناست که اگر خرید عسل ارگانیک برای آنها اهمیت دارد ، مصرف کنندگان باید برچسب روی عسل کلزا را به دقت بررسی کنند.

   

  زنبورداران چگونه عسل کلزا تولید می کنند؟

  به منظور تولید یک زنبور عسل زنبورعسل ، کندوها و زنبورستان های خود را در غلظت های متراکم یا نزدیک کلزا قرار می دهند. این به نوبه خود به زنبورهای عسل اجازه می دهد تا عمدتا گرده افشانی کرده و شهد کلزا را استخراج کنند و عسل تولید شده دارای غلظت بالایی از کلزا باشد و آن را تک گل بدانند.

  البته تولید عسل کلزا دارای مزایا و چالش هایی برای زنبورداران است. یک مزیت کلزا می تواند در پاییز برای برداشت بهار و در بهار برای برداشت اواخر تابستان کاشته شود. این بدان معناست که یک کندو می تواند هر سال دو دور عسل کلزا تولید کند.

  این امر به ویژه با توجه به جریان شهد سنگین گیاه کلزا که منجر به عملکرد فوق العاده عسل می شود ، برای تولیدکنندگان جذاب است. در حالی که مزایایی برای تولید عسل کلزا وجود دارد ، چالش هایی نیز وجود دارد. زنبورداران می دانند که عسل کلزا به سرعت متبلور می شود و استخراج آن دشوار است. این امر مستلزم آن است که مراقب کندوهای خود باشند و به محض پوشاندن لانه زنبوری برداشت کنند.

  هنگامی که لانه زنبوری جمع آوری می شود ، عسل معمولاً ظرف یک روز استخراج می شود و بلافاصله به بازار عرضه می شود. این به دلیل تبلور عسل استاندارد کلزا در ظرف ظرف 3 تا 4 هفته است. اگر تبلور سریع عسل کلزا به درستی مدیریت نشود ، مشکلات استخراج را ایجاد می کند ، علاوه بر این می تواند مشکلاتی را برای کندو ایجاد کند.

  برخلاف انواع دیگر که در شانه متبلور می شوند ، عسل کلزا اگر تنها منبع غذایی زمستانی آنها باشد ، باعث بیماری کهیر و حتی گرسنگی می شود. متأسفانه به دلیل عوارض جانبی ، برخی از پرورش دهندگان عسل از تولید عسل تک گل کلزا دست کشیدند.

  زنبورها چگونه عسل کلزا تولید می کنند؟

  هر زمان که کندو در نزدیکی کاشت وسیعی از گیاهان کلزا واقع شود ، عسل کلزا تولید می کند.

  لحظه ای که زنبور عسل شهد کلزا را برداشت می کند با آنزیمی در دهان زنبور عسل مخلوط می شود. خود آنزیم در غیر اینصورت به نام اینورتاز یا "آنزیم زنبور عسل" شناخته می شود که از غدد زنبور عسل ترشح می شود.

  هنگامی که زنبورهای عسل به کندو باز می گردند ، شهد کلزا را که بین دهان خود جمع کرده اند می گذارند و شهد را با "آنزیم زنبور عسل" مخلوط می کنند و مقدار آب را کاهش می دهند و شهد را به عسل تبدیل می کنند.

  سپس آنها عسل کلزا را در سلولهای مومی قرار می دهند ، اما در این مرحله مقدار آب بسیار زیاد خواهد بود. به منظور کاهش میزان آب ، زنبورهای عسل بالهای خود را در بالای سلول مومی تکان می دهند. با این کار مقداری از آب را تبخیر می کنند.

  پس از اتمام فرآیند ، عسل کلزا دارای محتوای آب تقریباً زیر 20 است. سپس روی آن بسته می شود و زنبورهای عسل این روند را دوباره تکرار می کنند.

   

  فواید عسل کلزا چیست؟

  التیام زخم ها و سوختگی ها

  اثرات مثبت استفاده از عسل خام بر زخم ها و سوختگی ها گزارش شده است.

  کاهش مدت زمان اسهال طبق نظر NCBI ، مصرف عسل خام باعث کاهش شدت و مدت اسهال می شود.

  جلوگیری از رفلاکس اسید تحقیقات نشان داده است که با پوشاندن عسل به مری و معده ، می تواند جریان رو به بالا غذای هضم نشده و اسید معده را کاهش دهد.

  مبارزه با عفونت ها دانشمندان در سال 2010 گزارش کردند که عسل از طریق پروتئین خود (defensin-1) توانایی از بین بردن باکتری ها را دارد.

  تسکین علائم سرماخوردگی و سرفه ثابت شده است که عسل در تسکین علائم سرماخوردگی و سرفه مفید است. سازمان بهداشت جهانی در واقع عسل را به عنوان یک درمان طبیعی سرفه توصیه می کند.

  سرشار از آنتی اکسیدان عسل خام با کیفیت بالا حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان های مفید است. اینها شامل ترکیبات فنلی مانند فلاونوئیدها و اسیدهای آلی است.

  می تواند تری گلیسیرید را کاهش دهد تری گلیسیریدها با مقاومت به انسولین مرتبط هستند و محرک اصلی دیابت نوع 2 هستند. مطالعات متعدد مصرف منظم عسل را با سطح تری گلیسیرید پایین تر ، به ویژه هنگامی که از آن برای جایگزینی قند استفاده می شود ، مرتبط کرده است.

  این بر اساس عسل خام است ، عسل فیلتر شده یا پاستوریزه این مزایا را تجزیه کرده و کاهش می دهد.

   

  عسل کلزا در مقابل عسل معمولی

  بیشتر عسل کلزا به عنوان عسل خام فروخته می شود ، این مهم است زیرا عسل خام به طور معمول دارای مزایای بیشماری برای سلامتی است که در طی فرآیند پاستوریزاسیون که عسل معمولی تحت آن قرار می گیرد کاهش یا حذف می شود.

  پاستوریزاسیون و پالایش عسل معمولی سوپر مارکت قبل از بسته بندی برای فروش انجام می شود. آنها این کار را انجام می دهند تا محصول از نظر بصری جذاب تر و شفاف تر به نظر برسد ، اما متأسفانه با اصلاح تصویر آن ، بسیاری از مزایایی را که عسل را خاص می کند از دست می دهد.

  در جایی که عسل خام فقط برای زدودن ذرات ریز مانند گرده ، موم زنبور عسل و قسمتهایی از زنبورهای مرده فیلتر می شود ، مملو از ویتامین ها ، مواد معدنی ، آمینو اسیدها ، آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی است که در صورت انجام فرآیند پاستوریزاسیون در دمای بالا می تواند به شما برسد. نابود شود

   

  چه زمانی باید از عسل کلزا اجتناب کنید؟

  زنان باردار یا شیرده باید از خوردن عسل اجتناب کنند و هرگز نباید به کودکان زیر 1 سال داده شود. این به دلیل وجود احتمالی اسپورهای بوتولیسم است که سیستم گوارشی توسعه نیافته نوزاد نمی تواند از عهده آن برآید.

  افراد مبتلا به دیابت ، پیش دیابتی ها و افرادی که از فشار خون بالا یا پایین رنج می برند ، باید قبل از مصرف عسل با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنند.

  عسل کلزا به عنوان ضد عفونی کننده

  در مقایسه با انواع دیگر عسل خام ، عسل کلزا دارای سطح نسبتاً پایینی از فعالیت آنتی بیوتیکی است.

  با این حال ، می توان از آن برای درمان سوختگی و بیماری های پوستی در خارج استفاده کرد ، زیرا نشان داده شده است که باعث تسریع بهبود زخم ها ، پاکسازی و جلوگیری از عفونت ها می شود.

  عسل کلزا حاوی مقادیر کافی اکسیداز و کاتالاز برای کاتالیزاسیون واکنش است که منجر به پراکسید هیدروژن می شود - که به برخی از انواع عسل اثر ضد باکتریایی یا باکتری کش می دهد.

   

  آیا کلزا عسل گیاهی است؟

  انجمن وگان عسل را گیاهی نمی داند ، این شامل عسل گل ذرت می شود. آنها معتقدند چون برخی از پرورش دهندگان عسل هنگام برداشت عسل را جایگزین قند می کنند ، طبیعتاً فاقد ریز مغذی های ضروری عسل خواهد بود ، بنابراین برای زنبورهای عسل مضر است.

  علاوه بر این ، آنها معتقدند که در زنبورداری معمولی ، زنبورهای عسل به طور خاص برای افزایش بهره وری پرورش داده می شوند. که آنها معتقدند منجر به تنگ شدن مجموعه ژنی جمعیت و افزایش حساسیت به بیماری ها و مرگ های بزرگ می شود.

  آنها همچنین بر این باورند که بسیاری از پرورش دهندگان عسل کندوهای خود را پس از برداشت خرد کرده و بال ملکه زنبورها را محکم می زنند تا از خروج آنها جلوگیری کرده و مستعمره جدیدی ایجاد کنند. بنابراین انجمن وگان عسل را گیاهخوار نمی داند. البته ، این امر مانع از آن نمی شود که برخی از گیاهخواران اگر عسل خود را از منابع معتبری تهیه می کنند که موارد فوق را رعایت نمی کنند ، جریمه آن است.

  عسل کلزا برای چه مواردی استفاده می شود؟

  بسیاری از پرورش دهندگان عسل عسل کلزا خود را به عنوان عسل خامه ای می فروشند. این باعث می شود که روی نان تست پخش شود یا درست از قاشق غذا بخورد. مردم از خوردن غذا به تنهایی لذت می برند زیرا آنها شیرینی متوسط ​​، شدت طعم و طعم منحصر به فرد را دوست دارند.

  البته ، لیست طولانی مزایای سلامتی که با این تنوع همراه است ، به دلایلی نیز باعث محبوبیت آن می شود. برخی افراد علاوه بر خوردن آن برای لذت یا مصرف آن برای مزایای درمانی ، از آن برای پوست خود یا به عنوان یک ضد عفونی کننده موضعی استفاده می کنند.


 • تهیه و تنظیم توسط پرورش ملکه خاطره
  تماس : 09023025634
  انتشار مطلب در :